wtv.pl > Gwiazdy > Antoni Gucwiński po raz kolejny znęcał się nad zwierzętami? Musiała interweniować Ekostraż
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:18

Antoni Gucwiński po raz kolejny znęcał się nad zwierzętami? Musiała interweniować Ekostraż

horse-2359701 1280
TOMASZ ZUKOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Antoni Gucwiński, niegdyś prowadzący wraz z żoną "Z kamera wśród zwierząt" znów ma kłopoty. Ekostraż oskarzyła go o zaniedbania wobec posiadanego przezeń konia. Zwierzę od dłuższego czasu chorowało, a dawny gwiazdor nie reagował.

Znajdujące się na posesji pod Miliczem konie byłego dyrektora wrocławskiego ZOO wymagały pilnej interwencji.

Antoni Gucwiński znów ma kłopoty. Ekostraż interweniowała ws. zaniedbań wobec jego koni

Antoni Gucwiński, były dyrektor wrocławskiego ZOO i gwiazdor telewizyjny, który opowiadał w TVP o dzikich zwierzętach, znów ma kłopoty. Kiedyś został skazany za zaniedbania i dręczenie niedźwiedzia Mago, który przez lata przebywał w betonowej klatce o wielkości 2 na 2 metry.

Za tamte zdarzenia zapłacił grzywną. Tym razem sprawa jest niemniej poważna i może się okazać, że kara będzie bardziej dotkliwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Gucwiński miał jakiś czas temu sprzedać swoją posesję pod Miliczem, na której znajdowały się również jego konie. Twierdził, że sprzedał również i je, ale nowi właściciele tłumaczyli, że za nic w świecie nie chciał tego zrobić ze względu na miłość do tych zwierząt.

W końcu przyznał, że wszystkie należały do niego, ale że nikt o niczym go nie informował w ich sprawie i on sam o niczym nie wiedział.

Po pewnym czasie wyjawił, że zwierzę kulało od dawna i nigdy nie było poddaje opiece weterynaryjnej.

Koń w tragicznym stanie trafił do końskiego szpitala

Ekostraż pokazała zdjęcia, z których wynika, że jeden z koni był w tragicznym stanie. Zwierzę leżało na ziemi i nie mogło wstać. Miało opuchliznę na wszystkich stawach.

Organizacja odebrała zwierzę w trybie interwencyjnym i przewiozła je do szpitala dla koni. Lekarz ocenił, że jego życiu groziło niebezpieczeństwo i że od dłuższego czasu ogromnie cierpiało.

Gucwiński może znów stanąć przed sądem, jeśli sprawa zostanie zgłoszona dalej. To byłby kolejny przypadek skrajnego zaniedbania zwierząt z jego strony.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: screen meteo.imgw.pl

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: TOMASZ ZUKOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne