wtv.pl > Polska > Kobieta rozebrała się i napluła na księdza w Bazylice Mariackiej
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:14

Kobieta rozebrała się i napluła na księdza w Bazylice Mariackiej

W kościele w Krakowie doszło niecodziennego zdarzenia
Wikimedia.org/AKasprzyk CC BY-SA 3.0 pl
  • W środę o godzinie 9 w czasie nabożeństwa w Bazylice mariackiej w Krakowie jedna z kobiet obecnych w kościele rozebrała się

  • Według relacji świadków miała ona również napluć na kapłana

  • Służby powiadomił kościelny, a Straż Miejska Miasta Krakowa przekazała, że w czasie zatrzymania kobieta była spokojna

  • W czwartek mają rozpocząć się czynności procesowe w tej sprawie. Możliwe, iż za swoje zachowanie w kościele kobieta odpowie za obrazę uczuć religijnych

Nie jest wiadome czy wybrany przez kobietę kościół był przypadkowy, czy miał służyć jako symbol. Bazylika Mariacka to jedna z bardziej znanych na terenie Polski świątyń. Do tego ma bardzo ważne znaczenie historyczne.

Całe zdarzenie było zaskoczeniem dla zgromadzonych w kościele wiernych oraz księdza. Podjęcie przez służby działań było niezbędne.

Kraków: kobieta rozebrała się w kościele w czasie mszy świętej

Według świadków, którzy obecni byli przy zdarzeniu, kobieta nie po raz pierwszy pojawiła się w kościele, zakłócając nabożeństwo. Miała ona już przez kilka dni być obecna w Bazylice Mariackiej i utrudniać sprawowanie obrządku religijnego.

- Dziś po godzinie 9 wpłynęło do nas zgłoszenie z Bazyliki Mariackiej. Kościelny poinformował dyżurnego, że młoda kobieta zakłóca porządek Mszy św. - napisano w środę 18 marca na Facebooku krakowskiej Straży Miejskiej.

o2 podaje, iż mająca około 20 lat kobieta w czasie porannego nabożeństwa w środę rozebrała się w kościele i miała napluć na kapłana, który odprawiał mszę. Już dziś, w czwartek, postawione mają zostać jej zarzuty. Straż Miejska przekazała szczegóły dotyczące jej zachowania.

Miała nie stawiać oporu przy zatrzymaniu

- Gdy patrol pojawił się na miejscu kobieta była spokojna, ale świadkowie zdarzenia zeznali, że znają ją, i że nie był to pierwszy tego typu incydent z jej udziałem. Rzekomo od kilku dni miała pojawiać się w bazylice i przeszkadzać w nabożeństwach - dodano jeszcze w poście w mediach społecznościowych Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Już w czwartek mogą zostać jej postawione zarzuty

W związku ze swoim zachowaniem w kościele kobieta odpowie prawdopodobnie za obrazę uczuć religijnych. Trafiła ona w ręce policji i już w czwartek rozpoczną się czynności procesowe.

- Zarzuty będą konsultowane z prokuraturą po zebraniu materiału dowodowego, czyli po przesłuchaniu świadków - przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową policja zajmująca się sprawą. Nie podano personaliów ani dokładnego wieku zatrzymanej w kościele kobiety.

Źródło: o2 / Facebook.com @strazmiejskakrakow

Artykuły polecane przez redakcję WTV: