wtv.pl
Roman Giertych

LUKASZ GAGULSKI/East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Giertych do obrońców syna Szydło: PiS nie miał skrupułów, gdy Policja zatrzymywała moją córkę

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Roman Giertych opublikował prywatny wpis. Adwokat, odnosząc się do sytuacji syna Beaty Szydło, wspomniał o swojej córce. Były minister uważa, że Prawo i Sprawiedliwość nie miało skrupułów, gdy

  • Dziś (17 marca) Oko.press ujawniło, że syn Beaty Szydło, Tymoteusz, realizuje obowiązki zawodowe dla firmy ERG Bieruń Folie

  • Udziałowcem ma być m.in. Daniel Obajtek. Były ksiądz ma pełnić funkcję przedstawiciela handlowego, odpowiadającego za dystrybucję worków foliowych

  • "PiS nie miał skrupułów, gdy Policja zatrzymywała moją córkę" - komentował Roman Giertych

Syn Beaty Szydło od 2019 roku utrzymuje się dzięki ERG Bieruń Folie, gdzie jest zatrudniony na umowę o pracę. Roman Giertych uważa zamieszanie wokół obrony mężczyzny za niezwykle niesprawiedliwe. Powołał się na doświadczenia swojej córki, Marii Giertych.

Roman Giertych odpowiedział obrońcom syna Beaty Szydło. Wspomniał o swojej córce

- Po odejściu ze stanu duchownego nie chciał być na utrzymaniu rodziców. Postanowił, że nie będzie wysyłał CV do różnych firm, aby nie nadawać tej sprawie dodatkowego rozgłosu - wyjaśniał dla Oko.press pełnomocnik Tymoteusza. - Poprosił o pomoc m.in. swoją mamę. Mama zwróciła się do różnych osób, m.in. do pana Daniela Obajtka. Od niego dowiedziała się, że w firmie ERG Bieruń poszukiwany jest ktoś do pracy - dodawał. 

Od momentu opublikowania doniesień w mediach trwa zażarta debata. Internauci podzielili się co do oceny działań Beaty Szydło. Padają oskarżenia o nepotyzm, brak kompetencji oraz uprzywilejowanie byłego księdza. Druga strona wskazuje, iż poproszenie o pomoc nie stanowi przestępstwa. Roman Giertych postanowił zaapelować do obrońców rodziny byłej premier. 

"Wszystkim płaczącym nad biednym, 30-letnim dzieckiem pani Szydło, któremu mamusia musiała załatwiać pracę, przypominam, że PiS nie miał skrupułów, gdy Policja zatrzymywała moją córkę, aby wręczyć mi pismo lub prokuratura przesłuchiwała ją w sprawie rzekomego zniesławienia CBA" - zaczął. Przypomnijmy, że Roman Giertych był podejrzewany przez służby o zniesławienie CBA. W sprawie miało dojść do wezwania Marii Giertych. 

"Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności" - czytamy w Kodeksie karnym. Ostatecznie nie wskazano, co konkretnie miało stanowić zniesławienie.

Tuż po opublikowaniu wpisu, Roman Giertych wypuścił kolejny. Tym razem postanowił odnieść się do zmiany nazwiska przez Tymoteusza. Złośliwa uwaga także odbiła się echem w mediach społecznościowych. "Ale fakt, że Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko, mnie nie dziwi" - dodał. Oba wpisy łącznie zdobyły ponad 1500 reakcji. 

Co więcej, wybuch afery ponownie wymusił na Tymoteuszu utajnienie danych. Ze strony spółki, w której udziałowcami są Beata Szydło i Daniel Obajtek, zniknęły środki umożliwiające uzyskanie kontaktu z byłym księdzem. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Następna afera związana z Danielem Obajtkiem. Wyszły na jaw kolejne fakty

  • "The New York Times" ujawniło przyczynę śmierci Aleksandra Doby. Rzuca na sprawę nowe światło

  • WHO pilnie alarmuje Polaków. Mapa pokazuje prawdę, która u nas się dzieje

źródło: [Twitter/Roman Giertych/Oko.press]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >