wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nowe autobusy w komunikacji miejskiej. Tylko dla seniorów

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Specjalna komunikacja miejska dla seniorów, którzy chcą przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi. Władze Warszawy zainicjowały nową linię 902. "Kurs na szczepienie" trwa od 28 stycznia. Nie są to jedyne ułatwienia dla osób

  • Od 28 stycznia Warszawa wypuściła w trasę linię 902 dla seniorów, którzy chcą dojechać na szczepienie

  • Kombatanci i osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na specjalny transport

  • Dziś zakupiono także specjalną karetkę dla noworodków

28 stycznia Rafał Trzaskowski zainicjował ważne zmiany dla emerytów, należących do grupy 1. Dojazd na szczepienia będzie o wiele prostszy. Wszystko dzięki specjalnej linii komunikacji miejskiej, warszawskim taksówkom i pomocy wolontariuszy. 

Specjalna komunikacja miejska dla seniorów. Niesamowita inicjatywa stolicy

Pierwszy kurs nowego nabytku warszawskiej komunikacji miejskiej miał miejsce 28 stycznia o 7:20.

 - O godz. 7.20 pierwszy autobus darmowej linii "902 Kurs na szczepienie" wyruszył w trasę. Uruchomione przez Warszawę połączenie pozwoli chętnym na szczepienie seniorom w łatwy sposób dostać się ze stacji metra Stadion Narodowy do punktu szczepień i rejestracji na PGE Narodowy - relacjonowała rzeczniczka urzędu m.st. Warszawy. 

Trasa linii 902 wygląda następująco: Metro Stadion Narodowy, Sokoła, J. Zamoyskiego, Teren Stadionu Narodowego, Sokoła, Metro Stadion Narodowy. Na przystankach pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy informatorów ZTM, który nadzoruje prace warszawskiej komunikacji miejskiej. 

Pomoc w dotarciu na szczepienia uzyskają także żołnierze, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Rafał Trzaskowski przeznaczył grupie wolontariusza, a także bezpłatny transport do punktu szczepień. Działanie nie wymaga poniesienia żadnych kosztów przez emeryta.

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N od 25 stycznia będą mogły dojechać na zabieg transportem specjalnym. Kurs należy umówić z trzydniowym wyprzedzeniem. Zapisy są realizowane pod numerem (22) 333-44-33 na hasło: „Wawa Taxi bez barier – szczepienia przeciwko Covid-19”. 

Nie jest to ostatnia decyzja, jaką w ostatnim czasie podjęły władze Warszawy. Poza nową linią komunikacji miejskiej na stołeczne ulice wypuszczona zostanie specjalnie przystosowana karetka dla noworodków. Łączny koszt pojazdu wyniósł 1,1 miliona złotych.

- Władze samorządu Mazowsza podpisały umowę na zakup karetki dla noworodków, która zapewni bezpieczny transport małym pacjentom. Wartość ambulansu to 1,1 mln zł (stolica przeznaczy na ten cel 500 tys. zł.) Specjalistyczny pojazd wkrótce trafi do stołecznego Meditransu - informowała Karolina Gałecka.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Sakiewicz tłumaczy, jak Andrzej Duda zarejestrował się w Albicli: "Trzeba wysłać rozpoznawalny mail"

  • Tylko u nas: Sprawdziliśmy, ile kosztują lekcje religii w szkołach. Miliony złotych płyną z naszych kieszeni

  • Mateusz Morawiecki zostanie zastąpiony? GW: Nowy premier miał objąć stanowisko już w marcu

Źródło: [Twitter/Karolina Gałecka]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >