wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kolejne zapisy na szczepienia ruszyły

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Od poniedziałku ruszają kolejne zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Od dziś rejestracja jest otwarta dla osób z rocznika 1962. Na zabieg mogą umawiać się 59-latkowie, którzy poprzednio nie wypełnili formularza. Zapisy dla kolejny

  • W związku z zapowiedzianym przyspieszeniem programu szczepień do 24 kwietnia zapisy na przyjęcie dawki mają zostać umożliwione osobom z rocznika 1973

  • Według zapewnień rządzących do końca sierpnia pierwszą dawkę szczepionki otrzymają wszyscy chętni

Zgodnie z zapowiedziami rządu w poniedziałek 12 kwietnia ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla kolejnych roczników. Według zapewnień Michała Dworczyka, począwszy od dzisiaj, każdego dnia przez kolejnych 12 dni rejestrowanie się na zabieg zostanie umożliwione kolejnym grupom.

Zapisy dla 59-latków (rocznik 1962) ruszyły o północy z niedzieli na poniedziałek. Do 24 kwietnia szansę na rejestrację na przyjęcie szczepionki mają otrzymać osoby z rocznika 1973.

Jak podaje Polsatnews.pl, trwająca akcja dotyczy osób, które w tym roku nie wypełniły formularza wyrażającego gotowość do zaszczepienia. Według zapowiedzi rządzących, osoby, które to zrobiły, mają być traktowane priorytetowo. 

Szczepienie przeciw COVID-19. Jak się zapisać?

Zapisy są prowadzone poprzez e-rejestrację oraz Internetowe Konto Pacjenta. Zarejestrowanie się na szczepienie możliwe jest również drogą SMS-ową (wiadomość o treści Szczepimysie należy wysłać na numer 880-333-333) oraz za pomocą infolinii (dzwonimy na całodobową linię 989).

Umówienie zabiegu możliwe jest również bezpośrednio w punkcie szczepień. Na miejscu umówimy się również na przyjęcie drugiej dawki szczepionki.

Skorzystanie ze wspomnianej e-rejestracji na rządowych stronach gov.pl związane jest z koniecznością posiadania profilu zaufanego, którego utworzenie coraz częściej oferują m.in. banki. Całość możemy załatwić bezpośrednio w bankowości internetowej.

System zaoferuje nam możliwość wyboru pięciu terminów w najbliższych punktach szczepień. Potwierdzeniem rejestracji będzie otrzymanie wiadomości SMS. System wygeneruje również specjalne przypomnienie, które zostanie do nas wysłane na dzień przed wizytą.

Przyspieszenie akcji szczepionkowej

Według zapewnień rządzących Narodowy Program Szczepień ma ulec znacznemu przyspieszeniu. 14 kwietnia do Polski powinna trafić pierwsza transza preparatu Johnson & Johnson.

W II kwartale 2021 roku uruchomione zostaną ponadto kolejne punkty szczepień. Do końca sierpnia przyjęcie pierwszej dawki ma zostać umożliwione wszystkim chętnym Polkom i Polakom.

Do końca II kwartału w Polsce ma zostać wykonanych 20 milionów szczepień.

undefined

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsatnews.pl / WTV

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >