wtv.pl
Kinga Gajewska

Twitter / Kinga Gajewska

Kinga Gajewska i Arkadiusz Myrcha spodziewają się syna

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kinga Gajewska i Arkadiusz Myrcha za pośrednictwem Twittera przekazali niesamowite wieści. Już niedługo powitają nowego członka rodziny. Posłowie Platformy Obywatelskiej zdradzili też płeć dziecka.

Dziś po godzinie 17 Kinga Gajewska opublikowała zaskakujący wpis na Twitterze. "Mąż Arkadiusz Myrcha, jako wielki fan NBA, naszą słodką nowinę podsumował: Zdobycie trzech mistrzostw rok po roku nazywa się w NBA Dynastią. Do zacnego grona Celtics, Bulls i Lakers dołącza teraz Dynastia Myrchów" - czytamy. 

Kinga Gajewska i Arkadiusz Myrcha wydali niesamowity komunikat

Świetne wiadomości wywołały ponad 700 reakcji. "Jako mama trójki dzieci bardzo gratuluję i wysyłam bardzo dużo energii" - napisała koleżanka z klubu, Magdalena Filiks. Wszystko wskazuje na to, że Gajewska trzymała informacje o ciąży w sekrecie aż do oficjalnego ogłoszenia dobrej nowiny. "Szkoda, ze mi Pani Poseł wczoraj w spożywczaku nie powiedziała, a tak muszę gratulować na Twitterze" - dodawał Tomasz Lis.

Kinga Gajewska z wykształcenia jest politolożką. W Sejmie zasiada od 2015 roku. Reprezentuje Polaków z poparciem Koalicji Obywatelskiej. W samej Platformie Obywatelskiej znajduje się od 2008 roku. Przed laty pełniła funkcję przewodniczącej młodzieżówki partii - Młodych Demokratów.

W 2014 roku Gajewska poprowadziła swoją pierwszą kampanię wyborczą. Próbowała uzyskać zaufanie społeczne i wejść do szeregu deputowanych do Parlamentu Europejskiego. Ostatecznie uzyskała 6221 głosów, co uniemożliwiło elekcję, jednak już w 2015 uzyskała mandat radnej Sejmiku województwa mazowieckiego.  

Chwilę później polityczka wystartowała do Sejmu. Otrzymała 4820 głosów, co zapewniło jej obecność w izbie niższej. W 2019 roku uzyskała o wiele więcej, bo 35 912 głosów. Jest członkinią Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Pełni również funkcję przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Przyszłości Edukacji.

Arkadiusz Myrcha, co ciekawe, debiutował w parlamencie również w 2015 roku. Trzy lata później wraz z Gajewską poinformowali o swoim ślubie. W 2019 roku politycy PO doczekali się ukochanego syna Juliusza. Rok później na świat przyszła Liliana. Już za kilka miesięcy grono poszerzy się o kolejnego członka rodziny. 

Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej z wykształcenia jest prawnikiem, a właściwie radcą prawnym. Karierę rozpoczął w 2010 roku poprzez objęcie mandatu radnego Torunia. Do izby niższej wszedł właśnie z okręgu toruńskiego, gdzie zagłosowało na niego ponad 13 tysięcy uprawnionych do stawienia się przy urnach. Już w 2019 roku uzyskał podobną liczbę głosów do swojej żony. Poparło go 32 439 Polek i Polaków. 

Myrcha pełni funkcję przewodniczącego Komisji Ustawodawczej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Wiadomości TVP zaatakowały Adama Bodnara

  • Hartman: Ochotnicze Hufce Pracy czy Twitter?

  • Powstaje nowa instytucja Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Źródło: [Twitter / Kinga Gajewska]

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >