wtv.pl > Polityka > Kierownictwo PiS spotkało się na pilnym spotkaniu. Najważniejsi politycy partii zjechali na Nowogrodzką
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:09

Kierownictwo PiS spotkało się na pilnym spotkaniu. Najważniejsi politycy partii zjechali na Nowogrodzką

Polexit
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pilne zebranie władz PiS w siedzibie na Nowogrodzkiej. Jak donosi PAP, głównymi tematami spotkania miały być kwestie koalicji oraz tematu, który ostatnio wybrzmiał głośno w mediach, czyli polexitu.

- Będziemy rozmawiać o kwestiach dotyczących koalicji i będzie też mowa oczywiście przy tej okazji o stanowiskach w rządzie - mówił Ryszard Terlecki przed spotkaniem prezydium.

Prócz tego, według informacji PAP, jednym z tematów poruszanych na spotkaniu była sprawa polexitu, który ostatnio szeroko wybrzmiał w polskich mediach.

PiS zwołało pilne zebranie na Nowogrodzkiej. PAP: Jednym z tematów - polexit

Podczas rozmowy z PAP-em Kaczyński zapewnił, że nie dojdzie do żadnej kolejnej rekonstrukcji rządu - ewentualnie pojawi się w nim kilka koniecznych zmian.

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript"src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MWZMLDI1eEosMA==&cid=onnetworkPlayer"></script>

Twierdził również, że kwestia koalicji jest ciągłą negocjacją. Przede wszystkim podkreślił, że ważna jest odpowiedzialność koalicji za całość jej działań.

Dodał, że nieracjonalne jest dla niego wykorzystywanie obecnej sytuacji do prowokowania tarć i wycofywania się z koalicji, tym bardziej, że PiS wciąż może wygrać wybory i temu też ma służyć odpowiednie ułożenie rządu.

Kaczyński skomentował też pomysł polexitu.

- To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej - mówił.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, onet.pl zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane