wtv.pl
Kierowca, który przeleciał nad rondem w Rąbieniu usłyszał już wyrok

Facebook.com/Telewizja Aleksandrów Łódzki

Kierowca suzuki, które przeleciało nad rondem w Rąbieniu, został skazany przez sąd

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

O locie samochodu nad rondem w Rąbieniu mówił cały świat. Chociaż nagranie z tego zdarzenia obiegło cały glob, to praktycznie nikt nie wie, iż kierowca został już skazany. Sędzia Iwona Konopka informuje, iż Maciej K. ma nie tylko zakaz prowadzenia pojazdów przez pięć lat. Mężczyzna otrzymał również wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu.

O wyczynie Macieja K. słyszeli niemal wszyscy, nie tylko Polki i Polacy. Efektowny film z przelotu samochodu osobowego nad rondem w Rąbieniu stał się hitem sieci.

Chociaż o samej braurowerj akcji rodem z filmów sensacyjnych mówiło wiele osób, to mało kto wie, iż mężczyzna usłyszał już wyrok za swój wybryk. Możliwe, że tylko przez przypadek nikt nie ucierpiał w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Lot suzuki nad rondem w Rąbieniu

12 kwietnia 2020 roku w Rąbieniu kamery monitorujące jedno z rond w mieście zarejestrowały wyjątkowo nietypowe zdarzenie. Przez środek ronda przeleciał, dosłownie, samochód.

Za kierownicą pojazdu siedział 41-letni Maciej K. Mężczyzna rozpędzony wjechał na nasyp ronda w Rąbieniu i wzbił się w powietrze i przeleciał 60 metrów. Ominął pomnik Jana Pawła II, jednak zahaczył o rosnącą tam sosnę.

Po balkonach w Legnicy

Legnica. Mężczyzna uciekł przed policją na balkon. Służby ściągnęły go na ziemię

CZYTAJ DALEJ

Swój lot suzuki zakończyło na murze kościoła. Samochód kierowany przez Macieja K. wylądował na dziedzińcu świątyni. O wyczynie 41-latka mówił cały świat, jednak wyrok w tej sprawie nie był już tak ekscytujący.

41-letni Maciej K. został skazany

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez media oraz wymiar sprawiedliwości, mężczyzna będący bohaterem emocjonującego nagrania z lotem samochodu nad rondem w Rąbieniu usłyszał już wyrok.

Sędzia Iwona Konopka przekazała, iż wyrok zapadł 24 maja. Maciej K. odpowiedział za zarzucane mu czyny. Był to zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości.

W związku z tym ostatnim Maciej K. skazany został na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat. Co więcej, 41-latek otrzymał pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodatkowo Maciej K. musi zapłacić 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Mężczyzna wyjaśnił, dlaczego pijany wsiadł za kierownicę. Powód okazał się trywialny.

O krok od tragedii. Powodem była kłótnia z partnerką

Mający w momencie zdarzenia — czyli lotu samochodem nad rondem w Rąbieniu — 1,4 promila alkoholu we krwi Maciej K., wskazywał, iż było to spowodowane problemami osobistymi.

41-latek miał pokłócić się ze swoją partnerką, po czym 12 kwietnia 2020 r. wsiadł za kierownicę. Wcześniej wypił 300 gramów wódki. Mocny alkohol postanowił popić piwem. Jedynie przypadek uchronił go przed śmiercią.

Po zdarzeniu przez miesiąc stan Macieja K. nie pozwalał służbom na przesłuchanie. W przypadku, gdyby w kościele koło ronda, lub na samej drodze znajdowali się inni ludzie, oni mogli nie mieć już tyle szczęścia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Fakt, Radio Zet

Zdjęcie: Facebook.com/Telewizja Aleksandrów Łódzki

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >