wtv.pl > Polityka > Kiedy dzieci wrócą do szkół? Przemysław Czarnek przypuszcza, że już w kwietniu
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:20

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Przemysław Czarnek przypuszcza, że już w kwietniu

wtv
WTV.pl

W związku z obowiązującym rozporządzeniem nauka zdalna dla uczniów wszystkich polskich szkół potrwa przynajmniej do 11 kwietnia. Wobec rozwoju trzeciej fali epidemii koronawirusa zdecydowano o zakończeniu możliwości nauki stacjonarnej dla klas I-III.

Począwszy od soboty 27 marca, ponownym zamknięciem objęto żłobki i przedszkola. Pozostali uczniowie kontynuują naukę w domu od 26 października 2020 roku, skierowani do nauki zdalnej po zaledwie dwóch miesiącach spędzonych w placówkach oświaty w bieżącym roku szkolnym.

Niewykluczone, że część dzieci powróci do szkół jeszcze w kwietniu. Obecną sytuację epidemiczną skomentował goszczący na antenie "Radia Lublin" szef MEiN Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek: Jest szansa

Pytany o możliwość przywrócenia nauki stacjonarnej dla części uczniów już po 11 kwietnia, minister edukacji i nauki odparł, że jest taka możliwość.

Wszystko jest teraz w naszych rękach – zapewnił gość "Radia Lublin". I dodał: – Dzieci będą wracać do nauki stacjonarnej, poczynając od przedszkoli, przez klasy I-III i całe podstawówki.

Jest szansa, żeby wszystkie dzieci poszły do szkoły jeszcze w kwietniu – wskazał Przemysław Czarnek. Szef MEiN zaznaczył, że nauka może odbywać się w systemie hybrydowym.

Natychmiast zastrzegł jednak, że na ten moment nie sposób przewidzieć, co wydarzy się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Minister edukacji i nauki dodał, że wszystko zależy od tego, w którym momencie Ministerstwo Zdrowia odnotuje znaczny spadek zakażeń.

Czarnek zapewniał uprzednio, że decyzja zostanie podjęta po świętach, gdy będzie można ocenić, czy rozszerzane przez rząd restrykcje dały wymierny efekt. Zaznaczył jednak, że jeśli sytuacja pandemiczna nie ulegnie poprawie, obowiązujące restrykcje zostaną utrzymane.

Przypomnijmy, że wielkanocna przerwa dla uczniów w całej Polsce zakończy się już w najbliższy wtorek 6 kwietnia.

4 kwietnia resort zdrowia poinformował o 22 947 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 50 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zaś 154 osoby. Od początku epidemii zakażeniu uległo 2 438 542 obywateli.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Radio Lublin / WTV / Twitter