wtv.pl > TV > Kamerzysta upokorzył osobę niepełnosprawną. Kazali mu m. in. wejść do kontenera na śmieci
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:19

Kamerzysta upokorzył osobę niepełnosprawną. Kazali mu m. in. wejść do kontenera na śmieci

wtv
WTV.pl
  • W serwisie YouTube 9 kwietnia opublikowany został kolejny film Kamerzysty

  • Patotwórca miał wykorzystać w nim w roli pośmiewiska niepełnosprawnego chłopaka

  • Bohater filmu za pieniądze wykonuje różne zadania, w tym m.in. rozbijanie cegieł na głowie, czy jedzenie kocich odchodów

  • Na Facebooku pojawił się post, gdzie głos zabrała kobieta wskazująca, że chłopak widoczny na filmie jest jej dawnym wychowankiem. Pani Agnieszka Chułek wskazuje, że wychowanek domu dziecka nie jest w stanie przewidzieć skutków swoich działań, a świadomość, że może w łatwy sposób zarobić nieco pieniędzy jest dla niego kusząca z racji jego przeżyć

Już jakiś czas temu opisywaliśmy kontrowersje wokół youtubera pracującego pod pseudonimem Kamerzysta. Patotwórca ponownie przekroczył nie tylko granice dobrego smaku, ale przede wszystkim zniżył się do poziomu podłości, za którym prawdopodobnie nic już nie ma.

Nie do końca wiadome, na czym polega fenomen popularności Kamerzysty oraz uwielbienia, jakim dzieci, oraz młodzież darzą jego „dzieła”. Na Facebooku pojawił się komentarz w związku z ostatnim filmem, który pojawił się na kanale „Kamusia”.

Patotwórca miał wykorzystać niepełnosprawność intelektualną i żerować na chłopaku, który zdaniem pani Agnieszki Chułek nagłaśniającej sprawę jest jej byłym podopiecznym. Zadania, jakie młody chłopak otrzymywał od „Squadu”: upokarzały go, a on sam miał w związku ze swoją niepełnosprawnością nie być w stanie przewidzieć ich skutków.

Na nowym filmie Kamerzysta filmuje jak młody chłopak rozbija cegły na głowie, czy je kocie odchody

Od czasu publikacji do czasu publikacji ten artykułu film Kamerzysty obejrzało już ponad 330 tys. osób. Wydaje się jednak, że każda z oglądających go osób powinna zgłosić to „dzieło” do administracji YouTube, jako dręczenie, bądź znęcanie się.

Właśnie taką prośbę opublikowała na Facebooku pani Agnieszka Chułek. Kobieta wyznała, że chłopak widoczny na — w zamyśle „śmiesznym” — filmie jest niepełnosprawny intelektualnie. Kobieta nie ukrywa, że decyzja o zabraniu głosu publicznie nie była prosta.

- (Na - przyp. red.) nagraniu widać naszego byłego wychowanka, który jest niepełnosprawny intelektualnie. Co za tym idzie nie potrafi zbyt dobrze (o ile w ogóle) przewidywać skutków swoich działań, ani podejmować racjonalnych decyzji. Czy to przeszkadzało twórcom filmu? W ogóle! - przeczytać można w emocjonalnym wpisie na Facebooku.

Chociaż chłopak, który gości na filmie patotwórcy nie wygląda na osobę zmuszaną do wykonywania kolejnych zadań, to według relacji komentującej to znającej go kobiety, wynika to z jego niepełnosprawności umysłowej. Czy Kamerzysta świadomie wykorzystał ten fakt i po raz kolejny postanowił żerować na osobach słabszych?

Kiedy wydaje się, że nie ma już granic do przekroczenia, Łukasz Wawrzyniak udowadnia, że są. Jakie zadania do wykonania za pieniądze otrzymał chłopak? Miał m.in. wskoczyć do śmietnika, jeść kocie odchody, rozbijać cegły o swoje czoło, czy pocałować buty nieznanej dziewczyny przechodzącej chodnikiem.

Dlaczego należy zwalczać takie treści w internecie?

Oglądając kolejne wątpliwej jakości dzieło Łukasza Wawrzyniaka, nie ma wątpliwości, że jest on patotwórcą. Najgorszy wydaje się jednak fakt, iż swoje szkodliwe działania promuje jako coś fajnego, a młoda publiczność może chcieć je naśladować.

- W świadomy i perfidny sposób wykorzystali go do robienia obrzydliwych, dehumanizujących zadań. [...] jeszcze do niedawna był wychowankiem domu dziecka, a jeszcze wcześniej był zaniedbywanym, maltretowanym dzieciakiem wychowywanym przez ulicę. Kilka lat temu nie za bardzo miał w co się ubrać, a jego stary całą kasę "brał na przelew". Czy dziwi więc, że mając w perspektywie zarobienie kilka stów, zgadza się na to wszystko? - informuje pani Agnieszka Chułek w mediach społecznościowych i prosi, by udostępniać jej post i sprawić, by z YouTube zniknął film z jej byłym wychowankiem w roli głównej.

Chłopak niepełnosprawny intelektualnie, który może jedynie pomarzyć o życiu na poziomie reprezentowanym przez członków Squadu Kamerzysty, ku uciesze wykonuje wszystkie zadania. Nawet te, które stanowią zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Od samego początku słyszymy, jak wykorzystywany w roli pośmiewiska chłopak nazywany jest „po*ebem”, który dla pieniędzy zrobi wszystko. Czy Kamerzysta wiedział, że chłopak jest niepełnosprawny intelektualnie? I czy w przypadku odpowiedzi przeczącej cokolwiek usprawiedliwia jego pomysł na stworzenie klikalnego filmu i żerowanie na osobach gorzej usytuowanych?

Zdjęcie wyróżniające to screeny z filmu „JAK DALEKO POUSNIE SIĘ ZA PIENIĄDZE”. Całość materiału znaleźć można pod adresem YouTube.com/Kamuś.

[Aktualizacja] 

Otrzymaliśmy komunikat ze strony Biura Prasowego Google. Materiał został już usunięty ze społecznościowego medium. - Traktujemy bezpieczeństwo naszych twórców, widzów i partnerów bardzo poważnie i stosujemy surowe zasady zabraniające dręczenia i nękania w YouTube. Wszelkie zgłoszone treści naruszające nasze zasady są natychmiast usuwane z YouTube - zadeklarował dla naszej redakcji Paweł Zalewki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Facebook.com @agnieszka.chulek / Pudelek

Tagi: Polska
Powiązane