wtv.pl
Kaja Godek

Jan Bielecki/East News

Kaja Godek krytykuje akcję "Kochajcie mnie, mamo i tato"

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Od kilku dni Kaja Godek walczy z prorównościową akcją. 13 kwietnia w godzinach wieczornych społeczniczka przedstawiła "ciekawy tekst", tłumaczący, dlaczego hasło "Kochajcie mnie, mamo i tato" stanowi manipulację. "Będą paro

  • 25 marca informowaliśmy o niesamowitym sukcesie organizacji Miłość nie Wyklucza i Stonewall. Aktywiści zebrali gigantyczną kwotę na akcję "Kochajcie mnie, mamo i tato". Billboardy właśnie są wieszane w całym kraju. Hasło nawiązuje do sloganu ruchów konserwatywno-katolickich "Kochajcie się, mamo i tato"

  • 8 kwietnia Kaja Godek wysłała maila do swoich darczyńców, uskarżając się na "homoagresję", "homolobby" oraz "homopropagandę". To nie koniec walki z prorównościowym przedsięwzięciem

  • 13 kwietnia społeczniczka poleciła swoim fanom "ciekawy artykuł" o rzekomych manipulacjach autorów akcji

Na stronie Fundacji Życie i Rodzina pojawiła się publicystyka Krzysztofa Kasprzaka, polecana przez Kaję Godek w mediach społecznościowych. "Plakaty są solą w oku lewackich działaczy" - zadeklarował na wstępie autor artykułu. Według społeczniczki materiał jest "ciekawy" i wyjaśnia, "dlaczego ta kampania jest manipulacją", a same billboardy "parodiują akcję pro-life". Tuż pod krótkim komentarzem zachęciła sympatyków do przekazywania datków na rzecz dalszych aktywności Fundacji.

Pamiętajmy, by nie mylić Fundacji Życie i Rodzina z Fundacją Ordo Iuris. Obie grupy, choć działają w niemal identycznym zakresie, odpowiadają za inne akcje i są kierowane przez inne osoby. Kaja Godek jest prezeską FŻiR, a OR kieruje Jerzy Kwaśniewski

Widzieliście już billboardy parodiujące akcję pro-life? Na stronie Fundacji ciekawy tekst na ten temat wyjaśniający,...

Opublikowany przez Kaja Urszula Godek Wtorek, 13 kwietnia 2021

Kaja Godek wprost oskarża o manipulację autorów akcji "Kochajcie mnie, mamo i tato"

Autor przekonuje, że celem społeczności LGBT jest zachęcanie dzieci i młodzieży do podejmowania kontaktów seksualnych z osobami tej samej płci. W tekście mowa wprost o zachęcaniu do wchodzenia w relacje homoseksualne, by "zainfekować" młode pokolenia przekonaniami "promotorów LGBT". Następnie zapewniono, iż "zdrowym" jest jedynie wchodzenie w relacje różnopłciowe. Ostrzegano czytelników przed "dezintegracją osobowości" oraz "zaburzeniami tożsamości".

"Środowiska LGBT uparcie utożsamiają miłość z brakiem reakcji na zło. Na tym polega większość ich manipulacji" - czytamy w materiale Krzysztofa Kasprzaka. Nie zabrakło słynnych już wstawek o "homolobby", "ideologii LGBT", czy też "homopropagandzie". Podobnym słownictwem posłużyła się Kaja Godek, gdy jeszcze tydzień temu zapewniała, że głównym celem "6-kolorowej międzynarodówki" jest "obojętność na homopropagandę". 

"Choć napór ideologów LGBT trwa, to jest jeszcze czas, byśmy zorganizowali się i dali odpór kolorowemu terrorowi" - deklarowała w specjalnej wiadomości do darczyńców. Według Kai Godek jest jeszcze czas, by "zahamować homoagresję". 

Należy podkreślić, że poglądy przedstawione w publikacji nie są zgodne z wiedzą naukową. Mogą być także krzywdzące dla społeczności LGBT. Pamiętajmy, by informacje dotyczące różnorodności i orientacji psychoseksualnej czerpać ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł. 

Sparodiowali akcję Kai Godek? Prawdziwy celem jest okazanie młodzieży LGBT wsparcia oraz zbudowanie poczucia wspólnoty

Jeszcze w marcu skontaktowaliśmy się z Mateuszem Sulwińskim z grupy Stonewall, który wskazał, że pierwotnym założeniem organizacji było powieszenie kilku symbolicznych billboardów w Poznaniu i Warszawie. Zbiórce internetowej ustawiono próg 5 tysięcy złotych. - Chcieliśmy promować informacje o pomocy psychologicznej i prawnej dla osób LGBT - deklarował. Ostatecznie udało się zebrać około 600 tysięcy złotych, co umożliwiło na dotarcie z przekazem przede wszystkim do mniejszych miejscowości. 

Autorką grafiki chłopca z tęczową torbą jest Karolina "Szarosen" Plewińska. Wraz z plakatami powstała specjalna strona Kochajciemnie.pl, gdzie można znaleźć ważne informacje, będące danymi raportu Lambdy i Kampanii Przeciw Homofobii z lat 2015-2016. Okazuje się, że aż  88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców. 75% z nich nie może liczyć na wsparcie ze strony mamy. Co najgorsze, aż 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

Na stronie internetowej zbiórki odniesiono się także do akcji "Kochajcie się, mamo i tato" oraz słynnych plakatów z wizerunkiem dziecka w łonie, upodobnionym do serca. - Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko - przekonywano darczyńców. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Posłanka Lewicy oburzona problemem pracy dzieci na wizji w Polsat News. Reszta gości była rozbawiona

  • Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu za brak maseczki

  • Minister zdrowia zabrał głos w sprawie amantadyny. "W ciągu dwóch tygodni będą pierwsze wyniki badań klinicznych"

Źródło: [WTV/Facebook/Kaja Godek]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >