wtv.pl
Menadżer Krzysztofa Krawczyka ostrzega przed oszustami chcącymi zarobić na śmierci artysty

(zdjęcie wykadrowane) TRICOLORS/East News

Już pojawiają się fałszywe zbiórki na pomnik Krzysztofa Krawczyka. Menadżer Krzysztofa Krawczyka przestrzega: "To oszustwo!"

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Andrzej Kosmala postanowił nagłośnić ewentualne próby wyłudzeń związanych ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka. Okazuje się, że nawet w obliczu tak trudnego momentu w życiu rodziny oraz fanów legendarnego muzyka nie brakuje osób, kt&oacut

  • Andrzej Kosmala zwrócił się do fanów Krzysztofa Krawczyka z ostrzeżeniem

  • W sieci pojawiać mają się zbiórki na nagrobek artysty, jednak żadna z nich nie jest w żaden sposób autoryzowana przez osoby mające do tego prawo

  • Menadżer zaznacza, iż jury konkursowe mające wyłonić projekt nagrobku nie zostało jeszcze wyłonione, a oficjalny numer konta podany zostanie dopiero później

5 kwietnia 2021 r. zmarł Krzysztof Krawczyk. Chociaż początkowo nic nie zapowiadało burzy, to już kilka dni później pojawiły się pierwsze niesnaski między żoną artysty, Ewą Krawczyk, a byłym trubadurem Marianem Lichtmanem.

Pomijając już kwestie związane z kłótniami w show-biznesie między kolegami, współpracownikami oraz rodziną Krzysztofa Krawczyka, okazuje się, że jest więcej osób chcących skorzystać na śmierci artysty. W tym przypadku nie chodzi jednak o wizytę dawnych celebrytów na pierwszych okładach gazet.

Menadżer Krzysztofa Krawczyka i jego wieloletni przyjaciel postanowił zabrać głos w kwestii potencjalnych oszustów, którzy prężenie działają w sieci. Andrzej Kosmala zwrócił się do fanów, udostępniając jedną ze zrzutek, które pojawiły się w serwisie umożliwiającym zbieranie pieniędzy.

Oszuści chcą zarobić na śmierci Krzysztofa Krawczyka? Andrzej Kosmala ostrzega fanów

Wszystko wskazuje na to, że jedna z deklaracji na temat Krzysztofa Krawczyka sprawiła, iż tematem zainteresowali się oszuści. Zapowiedziany konkurs na nagrobek muzyka stał się szansą na wzbogacenie się kosztem fanów artysty, którzy chcą partycypować i pomóc w stworzeniu zapierającego dech w piersiach pomnika.

Właśnie przed przekazywaniem swoich pieniędzy na zbiórki i zrzutki, które nie są zorganizowane przez osoby do tego uprawnione, bądź przez nie zatwierdzone, przestrzega Andrzej Kosmala. - Proszę się wstrzymać ze wszelkimi wpłatami! To oszustwo! - zaapelował do fanów wieloletni przyjaciel i menadżer Krzysztofa Krawczyka.

Udostępnił on jednocześnie przykładową zbiórkę i podkreślił, że nie jest ona w żaden sposób konsultowana, bądź nadzorowana przez kogokolwiek mającego do tego prawo. Wskazał dodatkowo, iż oficjalne zbieranie funduszy na nagrobek Krzysztofa Krawczyka jeszcze nie ruszyło.

Do stworzenia nagrobku Krzysztofa Krawczyka potrzebne jest jury?

Niektórzy fani w odpowiedzi na informacje Andrzeja Kosmali o oszustach rozpoczynających zbiórki na nagrobek artysty zwrócili uwagę na drobny szczegół. Ich zdaniem tworzenie całej akcji pełnej przepychu i o formalnych ramach jest nie na miejscu.

Menadżer muzyka zaznaczył bowiem, że wszelkie obecne obecnie w sieci w zbiórki to oszustwa z racji, iż „konto i adres” zostaną dopiero podane. - Tworzymy dopiero komitet konkursowy i jury - poinformował Andrzej Kosmala.  Nie wszystkim fanom Krzysztofa Krawczyka takie podejście do tematu przypadło do gustu.

Kontrowersje związane z grobem

Portal Pudelek zauważa, iż pod odezwą Andrzeja Kosmali do fanów nie brakuje zniesmaczonych komentarzy mówiących o kolejnych próbach podtrzymania zainteresowania w związku ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka. Jedna z fanek napisała, że o ile fałszywe zbiórki i oszuści nie są nowością, to już „robienie konkursu i organizowanie jury od sprawy powstania pomnika, to już jak dla mnie robi się niesmaczne”.

Dodała jednocześnie, iż od czasu śmierci Krzysztofa Krawczyka nie minęło zbyt wiele czasu, a media obiegają kolejne sensacje. Na koniec krytycznego komentarza pojawiło się pytanie dotyczące tego, co będzie następne po tym, jak zorganizowany zostanie konkurs na nagrobek z jury.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Pudelek

Podobne artykuły

Znamy ostatnią wolę Krzysztofa Krawczyka.

Gwiazdy

Testament Krzysztofa Krawczyka. Znamy jego ostatnią wolę

Czytaj więcej >
Pixabay/ScorpionD

Gwiazdy

Nie żyje kompozytor Lucjan Kaszycki

Czytaj więcej >
Choroba Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Bronisław Cieślak walczył z rakiem. Musiał zrezygnować z pracy

Czytaj więcej >
wtv.pl

Gwiazdy

Edyta Górniak opublikowała post, w którym widać połączenie telefoniczne od "Boga"

Czytaj więcej >
wtv.pl

Gwiazdy

Oto jak uczczono pamięć po Marii Kaczyńskiej

Czytaj więcej >
Andrzej Duda odznaczył Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Andrzej Duda przyznał pośmiertnie odznaczenie Bronisławowi Cieślakowi

Czytaj więcej >