wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czego boi się Julia Przyłębska? W godzinach pracy wyszła z ochroniarzem do sklepu

14 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Przez 4 lata Julia Przyłębska przewodzi pracom Trybunału Konstytucyjnego. Od tego czasu na sędzię spadło wiele ostrych i krytycznych słów. Okazuje się, że przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości nawet po okulary udaje się w asyście ochroniarzy.

  • Od 22 października 2020 roku Julia Przyłębska znalazła się na celowniku ruchów feministycznych

  • Sędzia, choć nie nigdy nie została zaatakowana, ma przemieszczać się po kraju w towarzystwie ochrony

  • "Fakt" przyłapał magistrę podczas wykonywania zakupów. Po nowe okulary wybrała się limuzyną

Jak podaje "Fakt", w środę 13 stycznia Julia Przyłębska ruszyła do sklepu. Informacja nie powinna budzić większej sensacji, gdyby nie obstawa sędzi. W drodze po okulary asystowali jej ochroniarze, a na miejsce udała się limuzyną.

Czy Julia Przyłębska czuje się zagrożona? Ochroniarze towarzyszyli jej nawet w drodze do sklepu

Salon optyczny znajdował się na warszawskim placu Unii Lubelskiej. Po udanych zakupach Przyłębska, według "Faktu", wybrała się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jednak przedstawiciele KPRM zapewniali, że spotkanie nie dotyczyło spraw bieżących

Dziennik informuje, że wracając do samochodu, prawniczka podpierała się o jednego ze strażników, by nie przewrócić się na śliskiej nawierzchni. 

Emocje budzi także czas, w którym sędzia przebywała w salonie. "Fakt" wskazuje na godzinny poranna w środę, czyli dzień powszedni. Mogłoby się zdawać, że w czasie tym, przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości powinna wykonywać obowiązki zawodowe. 

Kontrowersje wokół Julii Przyłębskiej rozgrzewają opinię publiczną już od 2016 roku, gdy przyjęto jej kandydaturę na urząd prezeski Trybunału Konstytucyjnego. 

Co ciekawe, Julia Przyłębska o pracę w zawodzie ubiegała się w 2001 roku, gdy złożyła wniosek o powołanie na sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Kandydatura została odrzucona przez wzgląd na liczne błędy przy wydawaniu orzeczeń, a także absencję w pracy. 

Do przyczyn licznych uchyleń wyroków wydanych przez Julię Przyłębską dotarli dziennikarze Gazety.pl. Chodziło między innymi o nieprzeprowadzanie postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, a także naruszanie granic swobodnej oceny dowodów.

Sądy wyższych instancji miały dwukrotnie wpisywać uwagi do akt personalnych sędzi. Jak podaje Gazeta.pl, wskazywano na "rażące naruszenie prawa przez wydanie wyroku po rozprawie, o której strony nie zostały zawiadomione oraz rozstrzygnięciem o roszczeniu prawomocnie osądzonym". 

Dla opinii publicznej najbardziej oburzającym działaniem Julii Przyłębskiej było orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie Ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Instytucja orzekła, że aborcja z przyczyn embriopatologicznych jest niezgodna z Konstytucją.

Protesty Strajku Kobiet przeniosły się także pod willę sędzi, położoną na terenie Berlina. Tamtejsza społeczność otrzymywała ulotki, informujące o jej pracy w Polsce. 

"Jak państwo zauważyli, wasza spokojna i piękna okolica stała się w ostatnich dniach miejscem głośnych zgromadzeń i demonstracji. [...] Chodzi o waszą sąsiadkę. Nie da się zaakceptować tego, że osoba odpowiedzialna za niszczenie demokracji i łamanie praw człowieka w Polsce znalazła schronienie w otwartej na świat stolicy Niemiec" - mogliśmy przeczytać.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Kontrowersyjne nagranie księdza w sieci. Interwencja u ministra

  • Syn Gierka pokazał grób ojca. Przekazał kilka mało znanych informacji

  • Kiedy starsze dzieci wrócą do szkoły? Minister podał "optymistyczną" prognozę

Źródło: [Fakt/Gazeta.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >