wtv.pl > Świat > USA. Lekarz zapowiedział odmowę pomocy niezaszczepionym
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:04

USA. Lekarz zapowiedział odmowę pomocy niezaszczepionym

chora pod respiratorem
JIM VARNEY/Science Photo Library/East News

W liście do lokalnej społeczności Dr Jason Velentine z Alabamy poinformował, że nie może znieść widoku osób umierających z powodu choroby, której można uniknąć. Zapowiedział też odmowę leczenia pacjentów niezaszczepionych przeciw COVID-19. To pierwszy tak głośny i skrajny przypadek w kontekście walki medyków z pandemią koronawirusa na całym świecie.

Dr Jason Velentine z Alabamy zdecydował się na dość osobliwy sposób zachęcania pacjentów do szczepień przeciw COVID-19. Za pośrednictwem mediów społecznościowych medyk z kliniki Mobile opublikował zdjęcie tabliczki zawieszonej na drzwiach prowadzących do jego gabinetu.

W komunikacie czytamy, że począwszy od 1 października 2021 roku, dr Valentine nie będzie przyjmował osób niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

>

zdjęcie: Facebook

"Nie mogę dalej patrzeć, jak umierają"

Lekarz wystosował też list do swoich pacjentów, którego treść przytacza Interia.

Medyk ze stanu na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych podkreślił w komunikacie, że choć nie istnieją jeszcze leki na COVID-19, medycyna dostarczyła "świetną profilaktykę" w postaci szczepionki.

Dr Valentine podkreślił, że wiele osób nadal odmawia jednak jej przyjęcia, co nierzadko kończy się ciężkim przebiegiem choroby lub śmiercią.

"Nie mogę i nie będę zmuszać nikogo do przyjęcia szczepionki" – czytamy w liście. I dalej: "Ale nie mogę też dalej patrzeć, jak moi pacjenci cierpią i umierają z powodu choroby, której można zapobiec".

"Pokaż mi zaświadczenie"

Medyk przekazał, że od 1 października nie będzie przyjmował pacjentów, którzy nie zdecydowali się na zaszczepienie przeciw koronawirusowi.

"Jeśli chcesz, bym dalej był twoim lekarzem, pokaż mi zaświadczenie, że jesteś zaszczepiony" – poinformował dr Valentine. Jednocześnie zastrzegł, że w przypadku chęci wybrania innego lekarza, szpital chętnie zajmie się przekazaniem danych.

Od czasu umieszczenia zdjęcie w mediach społecznościowych do lekarza zgłosiło się trzech pacjentów z pytaniem, gdzie mogą poddać się szczepieniu – podaje wspomniany serwis.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: Interia, wtv.pl