wtv.pl
Jeden z dziesięciu

Twitter/Kubicowy

"Jeden z dziesięciu" zagrożone? Może zniknąć z ekranów, Sznuk komentuje

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

"Jeden z dziesięciu" zostanie całkowicie zdjęte z anteny? Od jakiegoś czasu w TVP lecą jedynie powtórki programu. Problemem ma być konflikt interesów między TVP a producentem show. Sprawa wzburzyła fanów, a teraz odni&oacu

  • „Jeden z dziesięciu” może zniknąć na zawsze z TVP. Wszystko przez brak przedłużonej umowy między stacją a producentem programu.

  • Kilka dni temu internauci zauważyli, że Sznuk pożegnał się z nimi w zaskakujący sposób - od tego czasu w telewizji lecą jedynie powtórki programu.

  • Tadeusz Sznuk postanowił krótko skomentować całą sprawę. Stwierdził, że nie do końca wie, skąd wyniknął konflikt.

Jak podkreślają media, Tadeusz Sznuk jest wciąż zainteresowany współpracą z programem i czuje się dobrze. 

„Jeden z dziesięciu” zostanie całkowicie zdjęte z anteny?

Czy „Jeden z dziesięciu” zniknie z ekranów telewizorów już na zawsze? Od pewnego czasu w telewizji lecą już jedynie powtórki show, a w jednym z ostatnich odcinków Tadeusz Sznuk pożegnał się z widzami, jakby miał to być rzeczywiście ostatni odcinek programu.

Według doniesień, problem zaistniał na linii TVP - producent programu. Stacja twierdzi, że nie może podpisać umowy z producentem ze względu na oczekiwania producenta, ale rozmowy wciąż trwają. Informowano również, że TVP nie chce rezygnować z emisji słynnego teleturnieju.

Jak twierdzą przedstawiciele TVP, czasy, kiedy telewizja zgadzała się na niekorzystne umowy bezpowrotnie się skończyły. Inne zdanie jednak na temat całej sprawy ma producent. 

Producent również nie ma zamiaru ustępować. W rozmowie z Wirtualną Polską wyjawił, że warunki TVP są dla niego niedopuszczalne i nie może się na nie zgodzić. Jest jednak wciąż otwarty na rozmowy, istnieje więc szansa, że „Jeden z dziesięciu” powróci za jakiś czas na antenę TVP. 

Pojawiły się również plotki mówiące o tym, że problemem jest zły stan zdrowia Tadeusza Sznuka. Domysły szybko zostały jednak rozwiane. Jak poinformowały Wirtualne Media, legendarny prowadzący czuje się dobrze i wciąż jest gotowy na dalsze prowadzenie programu. Pytanie tylko, czy gotowa na to będzie telewizja. 

Tadeusz Sznuk skomentował sprawę

Do tej kwestii odniósł się również sam prowadzący. Jak stwierdził, nie może zbyt wiele powiedzieć na ten temat ze względu na to, że „telewizja jest dla niego nieodgadnioną instytucją”. Póki co sam oczekuje na rozwiązanie sprawy. 

„Jeden z dziesięciu” jest jednym z najbardziej popularnych teleturniejów w Polsce. Przede wszystkim zwraca się uwagę na jego bardzo wysoki poziom. Uczestnicy muszą posiadać rozległą wiedzę z różnych dziedzin, by myśleć o wygranej. 

Teleturniej gości na ekranach polskich telewizorów od 1994 roku i jest przeniesieniem zagranicznego formatu. W tej chwili jest również najdłużej emitowanym tego typu programem w Polsce. Jego średnia oglądalność w 2020 roku wynosiła około 2 mln widzów. 

Zrozpaczeni fani byli zaszokowani chwilową decyzją o wstrzymaniu emisji. Internet zawrzał po tym, jak TVP zaczęło emitować jedynie powtórki, a sam Sznuk w ostatnim nowym odcinku pożegnał się z tymi słowy:

- Zwycięzcy, widzom dziękujemy za obecność. I to koniec.

Można mieć jedynie nadzieję, że rozmowy producenta i stacji zakończą się konsensusem i wkrótce ponownie zobaczymy najbardziej wymagający teleturniej na antenie TVP.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Lichtman: Gdyby nie było Trubadurów, to nie byłoby Krawczyka

  • Rząd wydał miliony złotych na program społeczny dla rodzin rolniczych. Na co poszły pieniądze?

  • Nietypowe zdjęcie Agaty Dudy na stronie Kancelarii Prezydenta. Pierwsza dama posyła w powietrze całusy

źródło: [plotek.pl[[wtv.pl]

Anna Dymarczyk

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski w Opolu chwali swoich pracowników, mówi o ataku na TVP i kieruje złośliwą uwagę w kierunku Donalda Tuska

TV

Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediach

Czytaj więcej >

TV

Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła redaktor Izabela Pieczara

Czytaj więcej >
Joanna Moro

TV

Echa nieudanego występu Joanny Moro na "Wakacyjnej Trasie Dwójki". Pracownik TVP stracił pracę?

Czytaj więcej >

TV

Ruszają Wydarzenia 24. Telewizja ma być konkurencją dla TVN24

Czytaj więcej >

TV

Maciej Orłoś ostro o odejściu z TVP. "Kieruje tym cynicznie prezes Kurski"

Czytaj więcej >
Wpadka Nowa Zelandia

TV

Wpadka nowozelandzkiej minister. Podczas wywiadu do pokoju wszedł jej syn. To, co pokazał okazało się wyjątkowo zaskakujące

Czytaj więcej >