wtv.pl
Jarosław Kaczyński skomentował rzekome "narzucanie ideologii LBGT".

Flickr.com/Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński znów uderza w środowiska LGBTQ+. "Póki my rządzimy, to nam niczego nikt nie narzuci"

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński skomentował rzekome "narzucanie ideologii LBGT". Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział walkę z wprowadzaniem reguł, "które dzisiaj na świecie zaczynają dominować i są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i ogranic

W środę miało miejsce spotkanie Klubów "Gazety Polskiej". Gościem wydarzenia, które odbyło się w formie zdalnej, był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej Prawicy został zapytany m.in. o kwestię zagrożenia, jakie niesie za sobą "narzucanie Polsce ideologii gender i LGBT", podaje portal niezalenza.pl.

Pełniący funkcję wicepremiera szef PiS zapewnił, że dopóki zarządzane przez niego ugrupowanie sprawuje władze, "nikt nam niczego nie narzuci".

Kaczyński wspomniał przy tym wszystkich, którzy "chcą żyć w świecie normalnym, w świecie, w którym kobieta jest kobietą, mężczyzna jest mężczyzną", i zaapelował: – Jeżeli chcemy żyć w takim społeczeństwie, które odwołuje się do rzeczy oczywistych, trzeba wspierać naszą formację. My to gwarantujemy.

Jarosław Kaczyński: Będziemy bardzo zaciekle i twardo bronić

Nigdzie w traktatach europejskich nie ma niczego takiego, co by nas miało skłaniać, czy zmuszać, żebyśmy przyjmowali te reguły, które rzeczywiście dzisiaj na świecie zaczynają dominować i są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i ograniczają radykalnie wolność – mówił gość wydarzenia.

Zdaniem Kaczyńskiego wolność ogromnej ilości ludzi, "którzy są terroryzowani, by przyjąć tego rodzaju ideologię", jest obecnie ograniczana.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapewnił przy tym, że prowadzona przez niego formacja będzie "zaciekle i twardo bronić" głoszonych przez siebie wartości.

Wspominając niskie wyroki w sprawach dotyczących gwałtów czy pedofilii, Jarosław Kaczyński ocenił, że są to "realne problemy". Wspomniane poprzednio sprawy określił z kolei mianem "problemów wymyślonych", które dotyczącą niewielkiego odsetka ludzi.

Przy pomocy propagandy można doprowadzić do tego, że nagle w USA [...] 20 proc. młodych mężczyzn ma wątpliwości co do swojej tożsamości płciowej – kontynuował lider Zjednoczonej Prawicy.

W opinii Jarosława Kaczyńskiego powyższy problem jest wynikiem "pewnego zaczadzenia", jako że nie jest to "sytuacja naturalna".

Prezes PiS zaznaczył, że niejednokrotnie w historii "inni próbowali narzucić nam rozwiązania, na które nie chcemy się zgodzić". Dodał jednak, że po długiej i ciężkiej walce zawsze udało nam się wygrywać.

Wierzę, że w pewnym momencie, także na Zachodzie, nastąpi otrzeźwienie. Są tam też siły, które są przeciwne, ale które są dzisiaj zastraszone i są ciche, ale one są w dalszym ciągu bardzo liczne i potężne – mówił.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Raper Mata uderzył w TVP, Kurskiego i Pawłowicz. Sędzia odpowiedziała

  • Müller o planach po 9 kwietnia: Wiele obostrzeń pozostanie z nami na kolejne tygodnie

  • Abp Głódź straci kolejne zaszczyty? Pałac Prezydencki odpowiada

Źródło: niezalezna.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >