wtv.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński przegrał aż 4 głosowania. Nie tylko "Lex TVN"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:59

Jarosław Kaczyński przegrał aż 4 głosowania. Nie tylko "Lex TVN"

Jarosław Kaczyński
wtv.pl

Jarosław Kaczyński może cieszyć się reasumpcją głosowania w sprawie "Lex TVN", jednak rząd nie utrzymał większości przy aż czterech głosowaniach. W Sejmie przetoczy się debata dotycząca największej afery Prawa i Sprawiedliwości.

O godzinie 17:09 kontynuowano obrady Sejmu, by przejść do bloku głosowań. Opozycja złożyła szereg wniosków o uzupełnienie porządku obrad. Tuż przed "Lex TVN" Zjednoczona Prawica przegrała szereg, kluczowych głosowań.

Już o 17:16 posłowie musieli zadecydować w sprawie uzyskania informacji ze strony Naczelnej Izby Kontroli o nieprawidłowościach związanych z organizacją wyborów powszechnych na Prezydenta Polski zarządzonych 10 maja.

Jarosław Kaczyński tych głosowań nie mógł anulować

Kolejny wniosek dotyczył uzyskania informacji ze strony ministra zdrowia w sprawie organizacji Narodowego Programu Szczepień przy zwiększonej liczbie dostaw szczepionek oraz informacji na temat zutylizowanych dawek, Na koniec głosowano w sprawie przywołania do Sejmu Mateusza Morawieckiego, by ustalić ostateczne brzmienie Krajowego Planu Odbudowy w wersji uwzględniającej konsultacje społeczne i wnioski Komisji Europejskiej.

We wszystkich głosowaniach opozycji udało się dopiąć swego. Dzięki pięciu posłom Porozumienia udało się uzupełnić porządek obrad.

Tuż po wnioskach formalnych Władysław Kosiniak-Kamysz i Bartłomiej Sienkiewicz złożyli wnioski o odroczenie obrad do 2 września.

- Tu się odbywa korupcja polityczna na wielką skalę. Tu się handluje Rzeczpospolitą. Zmieniacie izbę w jedną wielką korupcję - krzyczał Sienkiewicz. Na mównicę ruszył Jarosław Kaczyński. - Nie było propozycji rządowych dla członków tej grupy, która odeszła - odpowiedział.

Po przemówieniu Kosiniaka-Kamysza zarządzono kolejne głosowanie w sprawie odroczenia obrad, o którym pisaliśmy już po godzinie 17:00.

Ostatecznie Elżbieta Witek skutecznie udaremniła próbę odroczenia obrad. Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się 15 września. Wbrew działaniom Prawa i Sprawiedliwości nie udało się anulować głosowań dotyczących poszerzenia porządku obrad.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia głównego: Sejm TV

Powiązane