wtv.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński prowadzi negocjacje z Konfederacją? "Trwa przymilanie się do posłów Konfederacji"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:59

Jarosław Kaczyński prowadzi negocjacje z Konfederacją? "Trwa przymilanie się do posłów Konfederacji"

Jarosław Kaczyński
Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński właśnie liczy szable niezbędne do przegłosowania "Lex TVN". Wciąż nie wiadomo, jak zachowają się politycy Porozumienia. Konfederacja miała otrzymać propozycję uzyskania miejsc w Spółkach Skarbu Państwa.

Według doniesień z kuluarów sejmowych Konfederacja miała otrzymać propozycje miejsc w Spółkach Skarbu Państwa.

Agnieszka Dziemianowicz Bąk w rozmowie z naszą redakcją wprost mówi o "kupczeniu stanowiskami".

Jarosław Kaczyński właśnie liczy szable. Wiemy, kto otrzymuje propozycje

- Zobaczymy, czy wyjście Jarosława Gowina z rządu coś zmienia. Wiemy, że sam Jarosław Gowin chce zagłosować przeciwko tej ustawie, ale wiemy też, że trwa targowisko. Trwa polowanie, trwa kruszenie posłów Porozumienia. Trwa przymilanie się do posłów Konfederacji - deklarowała.

- Parlament to nie jest hala targowa. To nie jest supermarket. To miejsce, w którym stanowione jest prawo. Kupczenie głosami, stanowiskami jest nieprzyzwoite - oceniała.

Parlamentarzystka zaznaczyła, że każdy poseł musi podjąć decyzje, czy staje po stronie wolnych i niezależnych mediów, czy staje po stronie mediów rządowych, propagandowych.

- Podejrzewam, że większość posłów Prawa i Sprawiedliwości nawet tej ustawy nie czytała. Zostało wydane polecenie, jak mają głosować - komentowała.

- Media powinny być pluralistyczne, wolne i niezależne. Potrzebujemy niezależnych dziennikarzy - wyliczała, zapewniając o jednoznacznym głosowaniu Lewicy przeciwko "Lex TVN".

Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z naszą redakcją zaapelował do Konfederacji. - Gdzie będziecie mieć miejsce jak wam Kurski kurek przykręci - komentował.

- Jak słyszę, że niektórzy posłowie od Gowina mówią, tak składam dymisję, ale z klubu się nie wybieramy. Pewnie też znajdą głosy w Konfederacji - wskazał lider ludowców.

- Też mówiłem do Konfederacji, oni uważają, że wolność to jest nienoszenie maseczki. Dla mnie wolność to wolne media, demokracja, państwo prawa - dodawał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molecki/East News

Powiązane