wtv.pl
Jarosław Kaczyński otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi

(zdj. il.) Piotr Molecki/East News

Prezes PiS przyjął szczepionkę przeciwko Covid-19. Otrzymał pierwszą dawkę

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W czasie rozmowy z Michałem Wróblewskim rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zapytany został o to, czy Jarosław Kaczyński jest już po szczepieniu. Radosław Fogiel, podkreślając, że chociaż jest to sprawa prywatna to w związku ze świadomością, jak wielk

  • Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel w programie "Tłit" przekazał, że Jarosław Kaczyński przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19

  • Wicepremier miał przyjąć pierwszą dawkę kilka dni temu

  • Polityk zdradził, że prezes PiS czuje się dobrze

  • Nie podano informacji, jakimi preparatem zaszczepiony został Jarosław Kaczyński

Jeszcze w zeszłym roku oficjalnie informowano, że Jarosław Kaczyński będzie chciał jak najszybciej skorzystać z możliwości szczepienia przeciwko koronawirusowi. W czwartek rano przekazano nowe informacji w tej kwestii.

Radosław Fogiel zdecydował się ujawnić w rozmowie z Michałem Wróblewskim w programie "Tłit", że Jarosław Kaczyński przyjął już pierwszą dawkę szczepionki. Odpowiedź na pytanie dziennikarza była niezwykle krótka.

Koronawirus: Jarosław Kaczyński przyjął pierwszą dawkę szczepionki

Wczoraj ruszyły zapisy dla kolejnej grupy wiekowej i to stało się punktem wyjścia dla rozmowy o szczepieniu Jarosława Kaczyńskiego. Wicepremier od dawna miał wyrażać chęć przyjęcia szczepionki.

W środę została otwarta rejestracja dla osób urodzonych w 1952 roku, czyli mających obecnie 69 lat. Michał Wróblewski zaznaczył, że prezes PiS należy do rocznika 1949 i zapytał, czy w związku z tym Jarosław Kaczyński jest już w gronie zaszczepionych osób.

Radosław Fogiel, będący gościem programu "Tłit" Wirtualnej Polski zaznaczył, że jest to kwestia prywatna wicepremiera, jednak ma świadomość, że zainteresowanie społeczne tym faktem jest duże i postanowił potwierdzić, że Jarosław Kaczyński przyjął już pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

- Tak. [...] Prezes zgodnie z zapowiedziami czekał na termin, zapisał się i jest już kilka dni po pierwszej dawce szczepienia - przekazał w programie "Tłit" wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Wiadomo również, jak obecnie czuje się wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Jak po szczepieniu czuje się Jarosław Kaczyński?

Niektóre z osób, które przyjęły już pierwszą, bądź obie dawki szczepionki przeciwko COVID-19, wskazywały na nieco gorsze samopoczucie. Szczególnie wiele takich relacji pojawiło się w przypadku osób, które zostały zaszczepione szczepionką AstraZeneci, która nazywana jest "szczepionką starszego typu".

W porannym programie "Tłit" Radosław Fogiel postanowił zapewnić, że wicepremier Jarosław Kaczyński po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki czuje się dobrze. Chociaż zdradził, że widział się z prezesem PiS wczoraj, to nie zdecydował się na wskazanie, którym z dostępnych obecnie preparatów zaszczepiony został wicepremier.

Już wcześniej prezes PiS deklarował chęć zaszczepienia

- Według mojej wiedzy pan prezes planuje zaszczepić się, oczywiście w swojej grupie wiekowej. [...] pan premier Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany, żeby jak najszerzej promować szczepienie, w związku z tym na pewno tego faktu nikt nie będzie ukrywał - mówił jeszcze w grudniu Michał Dworczyk. Teraz wiadomo, że polityk czekał na swoją kolej i oficjalnie nie zdecydował się na skorzystanie z możliwości szczepienia poza kolejnością.

Sam wicepremier nie zdecydował się na zabranie głosu w kwestii swojego szczepienia. Nie zdecydował się również na publiczne przyjęcie pierwszej dawki szczepionki, jednak związane to może być nie tyle z brakiem chęci propagowania Narodowego Programu Szczepień, a skrajnych emocji, jakie budzi prezes PiS.

Jarosław Kaczyński nie odniósł się również do doniesień Super Expressu, który wskazywał, że w związku z decyzją NFZ i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wicepremier może zostać poinformowany o konieczności przełożenia operacji stawu kolanowego mającej odbyć się zdaniem dziennikarzy SE w niedalekim terminie (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Źródło: Wirtualna Polska "Tłit" / Onet / Super Express

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >