wtv.pl > Polityka > Jarosław Gowin odpowiedział Andrzejowi Dudzie. Były wicepremier zamieścił na Twitterze wymowny wpis
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:00

Jarosław Gowin odpowiedział Andrzejowi Dudzie. Były wicepremier zamieścił na Twitterze wymowny wpis

Jarosław Gowin odpowiada Dudzie
Andrzej Iwanczuk/Reporter - zdjęcie ilustracyjne

Jarosław Gowin, który odebrał dziś swoją dymisję z rąk Andrzeja Dudy, odpowiedział na Twitterze na gorzkie słowa, które wystosował wobec niego prezydent. Były wicepremier wyjaśnił, po stronie "którego obozu" obecnie się opowiada.

Niektórzy komentatorzy twierdzą, że Andrzej Duda upokorzył Jarosława Gowina. Ten nie pozostawił jednak sprawy bez odpowiedzi.

Gorzka dymisja

14 sierpnia, podczas uroczystości u Andrzeja Dudy, Jarosław Gowin odebrał dokument z dymisją ze stanowiska wicepremiera. Prezydent postanowił podczas uroczystości wygłosić swoje przemówienie.

Podziękował politykowi za wiele lat współpracy, a jednocześnie przyznał, że nie wie z jakiego rodzaju człowiekiem obecnie ma do czynienia - osobą, której zależy na losie Polski, czy też kimś, kto zdecydował się "zmienić front".

Andrzej Duda odmówił zwyczajowego spotkania "w cztery oczy" z Jarosławem Gowinem, zasłaniając się obowiązkami. Wyraził też nadzieję, że były wicepremier nie dołączy do "totalnej opozycji".

Jarosław Gowin odpowiada

Uroczystość transmitowana była na żywo przez media, ale dostęp do mikrofonu miał jedynie prezydent Andrzej Duda. Polacy nie mogli usłyszeć zatem, co w sprawie dymisji do powiedzenia ma Jarosław Gowin.

Ten postanowił jednak mimo wszystko zabrać głos, publikując na Twitterze bardzo wymowny wpis, skierowany do tych, którzy nie wiedzą, do którego "obozu" ma teraz należeć, co zasugerował prezydent.

- Jeśli ktoś nie wie, po stronie którego obozu jestem, to odpowiadam jasno: mój sprzeciw wobec drastycznego podnoszenia podatków i fatalnego w skutkach lex TVN wynika z tego, że zawsze stałem i będę stać po stronie obozu, któremu na imię Polska - napisał Jarosław Gowin.

Pod postem szybko zaroiło się od komentarzy. Wielu internautów krytykowało byłego wicepremiera, pisząc, że przez sześć lat nie przeszkadzało mu, że należał do "obozu", który tę Polskę niszczył.

- Jest pan odpowiedzialny za bałagan w sadownictwie, za Pawłowiczową i Piotrowicza w Trybunale, za pseudoprezeskę Przyłębską, za brutalność policji wobec obywateli, za 2 mld rocznie na TVP i żadne teksty typu obóz Polska tego nie zmienią - napisał jeden z komentujących.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane