wtv.pl > Polityka > Korwin-Mikke krzyczał w Sejmie o "ślubie z wielorybem". Czarzasty: Nikt panu nie zabrania
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:15

Korwin-Mikke krzyczał w Sejmie o "ślubie z wielorybem". Czarzasty: Nikt panu nie zabrania

Janusz Korwin-Mikke
(screen) Sejm TV
  • Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu posłanka Paulina Matysiak postanowiła skomentować sprawę przygotowywanej przez Solidarną Polskę ustawy o zakazie adopcji dzieci przez pary LGBT+

  • W czasie jej wypowiedzi Janusz Korwin-Mikke krzyknął, że „nie może zawrzeć ślubu z wielorybem”

  • Odparować postanowił mu wicemarszałek Sejmu z ramienia Lewicy, Włodzimierz Czarzasty. Zrobił to z charakterystycznym dla siebie spokojem

Wszystko zdążyło się nagrać. Homofobiczne wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego są w Sejmie uznawane wręcz za normę.

Janusz Korwin-Mikke twierdził, że „nie może zawrzeć ślubu z wielorybem”

Na wtorkowym posiedzeniu Sejmu omawiana była m.in. kwestia przygotowywanej przez Solidarną Polskę ustawy o zakazie adopcji dzieci przez pary LGBT+.

W tej sprawie postanowiła wypowiedzieć się posłanka Lewicy, Paulina Matysiak. Nawiązała ona do kwestii niezgodności ustawy z prawem.

- Projekt zakazu adopcji dla osób, które pozostają w związkach jednopłciowych, jest kolejnym atakiem na społeczność LGBT, który przypuszcza środowisko Solidarnej Polski będącej częścią rządzącego obozu Zjednoczonej Prawicy - mówiła posłanka.

- Z prawnego punktu widzenia to oczywisty bubel, bo przecież już teraz jest niemożliwa adopcja dzieci przez osoby pozostające w związku jednopłciowym, także dlatego, że w Polsce nie dopuszcza się możliwości uznania małżeństwa takich par, a adoptować wspólnie mogą wyłącznie małżonkowie - kontynuowała.

- Zjednoczonej Prawicy nie chodzi o efekt prawny, lecz o zbicie kapitału politycznego na konflikcie z Unią Europejską, która reaguje na pogłębiające się dyskryminowanie i prześladowania osób LGBT w Polsce - dodała.

Kiedy posłanka apelowała o to, by odrzucić ten projekt i zaprzestać pracy nad podobnymi, z ław sejmowych dało się słyszeć gromki okrzyk Janusza Korwin-Mikkego: „Nie mogę zawrzeć ślubu z wielorybem!”.

Dyskusja na sali sejmowej. Odpowiedź Włodzimierza Czarzastego

Na wypowiedź Korwin-Mikkego od razu zareagował wicemarszałek Sejmu z ramienia Lewicy, Włodzimierz Czarzasty. 

- Panie pośle, nikt panu nie zabrania zawierania ślubu z wielorybem - stwierdził spokojnie.

- Właśnie nie mogę zawrzeć ślubu z wielorybem, to jest przemoc - upierał się poseł Konfederacji.

- Życzę panu, żeby pana marzenia się kiedyś spełniły, panie pośle - zakończył dyskusję Czarzasty. 

Janusz Korwin-Mikke znany jest ze swoich homofobicznych wypowiedzi. To nie pierwszy raz, gdy podobne słowa wychodzą na światło dzienne i do mediów. Polityk wcale się jednak z nimi nie kryje. W mediach społecznościowych można znaleźć podobnych słów o wiele więcej.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [wiadomosci.gazeta.pl]

Powiązane