wtv.pl
TVP Info

TVP Info/Jedziemy/21.05.21/Screen

Jan Pietrzak niespodziewanie zaczął śpiewać w programie Michała Rachonia

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Na antenie TVP Info Jan Pietrzak niespodziewanie zaczął śpiewać o Polsce swoich marzeń. Michał Rachoń nawet nie mógł przerwać podczas spontanicznego "koncertu". Wszystko się nagrało, a niecodzienny materiał z programu "Jedziemy" właśnie okrąża media społecznościowe. Przeciwnicy polityki prowadzonej przez Jacka Kurskiego nie szczędzą kpin.

"Jedziemy" to program publicystyczny TVP Info prowadzony przez dawnego działacza Prawa i Sprawiedliwości - Michała Rachonia. W ostatnim wydaniu telewizyjnego show gościli Jan Pietrzak, Jędrzej Kodymowski, którego córka pracuje dla TVP Info, oraz Maciej Gnatowski znany jako "Wujek samo zło".

Już w pierwszych minutach rozmowy dobry humor Jana Pietrzaka dawał się wszystkim we znaki. Satyryk wszedł w zdanie prowadzącemu, by wychwalać obóz Zjednoczonej Prawicy za przygotowanie nowej propozycji programowej. - Zwracam uwagę, że tydzień temu żyliśmy w starym bałaganie, a dziś spotykamy się w nowym ładzie - pokrzykiwał do kamery.

TVP Info: Pietrzak nie wytrzymał. Z radości wzniósł pieśń pochwalną dla PiS-u

- Trzeba docenić tę przemianę, że mamy nowy ład dla Polski - kontynuował. - To nie jest takie oczywiste. W tej sprawie mają miejsce bardzo intensywne działania lobbingowo-dyplomatyczne, które mają sprawić, żeby ten program został zmieniony - wtórował Michał Rachoń.

Następnie powołano się na nieoficjalne informacje niemieckiego dziennika, zgodnie z którymi Komisja Europejska ma zgłosić poprawki opozycji do Krajowego Planu Odbudowy. Mowa o wzmocnieniu instytucji monitoringu sposobu wydawania pieniędzy tak, by uniknąć upolitycznienia przy redystrybucji pieniędzy.

Sejm

Kłótnie w Sejmie podczas wystąpienia Cezarego Tomczyka

CZYTAJ DALEJ

- Bardzo im się nie podoba, że to Polska dostanie pieniądze. Polsce pieniądze nie są potrzebne. One są potrzebne Trzaskowskiemu i Budce - zarzucał gość TVP Info, zarzucając Platformie Obywatelskiej wieczne przeszkadzanie w rozwoju Polski.

- Marzenia pokoleń zaczynają się realizować - dodawał, wyraźnie podniecony, po czym wypalił o swojej piosence, przygotowanej w 1995 roku. - Ja jestem bardzo optymistycznie do tego nastawiony. Ja muszę powiedzieć, że jeszcze w 1995 roku napisałem piosenkę o obecnym momencie - wyjawił na antenie TVP Info.

Michał Rachoń pociągnął temat piosenki, jednak z pewnością nie spodziewał się, że Jan Pietrzak naprawdę zacznie śpiewać na wizji. - Niech pan redaktor się nie denerwuje, to potrwa mniej niż minutę - ostrzegł.

- Polska naszych marzeń. Kraj radosnych snów. W zgiełku dni i zdarzeń nam rozkwitnie znów. Mądra i szlachetna, jak Herberta wiersz. Jak legenda święta z głębin naszych serc. W 1995 roku przewidziałem, że będzie powstawać Polska naszych marzeń - podał.

- Świetny mamy rząd - zakończył.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [TVP Info]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >