wtv.pl > Polityka > Jan Pietrzak niespodziewanie zaczął śpiewać w programie Michała Rachonia
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:48

Jan Pietrzak niespodziewanie zaczął śpiewać w programie Michała Rachonia

TVP Info
TVP Info/Jedziemy/21.05.21/Screen

Na antenie TVP Info Jan Pietrzak niespodziewanie zaczął śpiewać o Polsce swoich marzeń. Michał Rachoń nawet nie mógł przerwać podczas spontanicznego "koncertu". Wszystko się nagrało, a niecodzienny materiał z programu "Jedziemy" właśnie okrąża media społecznościowe. Przeciwnicy polityki prowadzonej przez Jacka Kurskiego nie szczędzą kpin.

"Jedziemy" to program publicystyczny TVP Info prowadzony przez dawnego działacza Prawa i Sprawiedliwości - Michała Rachonia. W ostatnim wydaniu telewizyjnego show gościli Jan Pietrzak, Jędrzej Kodymowski, którego córka pracuje dla TVP Info, oraz Maciej Gnatowski znany jako "Wujek samo zło".

Już w pierwszych minutach rozmowy dobry humor Jana Pietrzaka dawał się wszystkim we znaki. Satyryk wszedł w zdanie prowadzącemu, by wychwalać obóz Zjednoczonej Prawicy za przygotowanie nowej propozycji programowej. - Zwracam uwagę, że tydzień temu żyliśmy w starym bałaganie, a dziś spotykamy się w nowym ładzie - pokrzykiwał do kamery.

TVP Info: Pietrzak nie wytrzymał. Z radości wzniósł pieśń pochwalną dla PiS-u

- Trzeba docenić tę przemianę, że mamy nowy ład dla Polski - kontynuował. - To nie jest takie oczywiste. W tej sprawie mają miejsce bardzo intensywne działania lobbingowo-dyplomatyczne, które mają sprawić, żeby ten program został zmieniony - wtórował Michał Rachoń.

Następnie powołano się na nieoficjalne informacje niemieckiego dziennika, zgodnie z którymi Komisja Europejska ma zgłosić poprawki opozycji do Krajowego Planu Odbudowy. Mowa o wzmocnieniu instytucji monitoringu sposobu wydawania pieniędzy tak, by uniknąć upolitycznienia przy redystrybucji pieniędzy.

- Bardzo im się nie podoba, że to Polska dostanie pieniądze. Polsce pieniądze nie są potrzebne. One są potrzebne Trzaskowskiemu i Budce - zarzucał gość TVP Info, zarzucając Platformie Obywatelskiej wieczne przeszkadzanie w rozwoju Polski.

- Marzenia pokoleń zaczynają się realizować - dodawał, wyraźnie podniecony, po czym wypalił o swojej piosence, przygotowanej w 1995 roku. - Ja jestem bardzo optymistycznie do tego nastawiony. Ja muszę powiedzieć, że jeszcze w 1995 roku napisałem piosenkę o obecnym momencie - wyjawił na antenie TVP Info.

Michał Rachoń pociągnął temat piosenki, jednak z pewnością nie spodziewał się, że Jan Pietrzak naprawdę zacznie śpiewać na wizji. - Niech pan redaktor się nie denerwuje, to potrwa mniej niż minutę - ostrzegł.

- Polska naszych marzeń. Kraj radosnych snów. W zgiełku dni i zdarzeń nam rozkwitnie znów. Mądra i szlachetna, jak Herberta wiersz. Jak legenda święta z głębin naszych serc. W 1995 roku przewidziałem, że będzie powstawać Polska naszych marzeń - podał.

- Świetny mamy rząd - zakończył.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [TVP Info]

Powiązane