Wicepremier Jacek Sasin otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Stycznia 2021

RMF FM: wicepremier zakażony koronawirusem. Wiadomo, jak się czuje Jacek Sasin

Wicepremier Jacek Sasin otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Do informacji dotyczących stanu zdrowia ministra aktywów państwowych dotarli dziennikarze RMF FM.

Informację dotyczącą zachorowania na COVID-19 przez przedstawiciela rządu Prawa i Sprawiedliwości opublikowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jacek Sasin zarażony koronawirusem

Mimo otrzymania pozytywnego testu na obecność wirusa stan wicepremiera określany jest jako dobry.

Dziennikarze RMF FM poinformowali, że Jacek Sasin kontynuuje pracę dla ministerstwa. Członek PiS na razie będzie pracował z domu.

Informację potwierdził również dziennikarz Krzysztof Berenda. Objawów większych brak, czytamy w opublikowanym wpisie.

Ministerstwo Zdrowia późnym wieczorem podało pilne informacje. Funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego przestaje pełnić Paweł PiotrowskiMinisterstwo Zdrowia późnym wieczorem podało pilne informacje. Funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego przestaje pełnić Paweł PiotrowskiCzytaj dalej

W rozmowie z dziennikarzem TVN24 rzecznik prasowy Ministerstwa Aktywów Państwowych jedynie potwierdził doniesienia RMF FM, nie podając przy tym dodatkowych informacji. - Wicepremier Sasin ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Czuje się na tyle dobrze, że pracuje zdalnie z domu - powiedział Karol Manys.

TVN24 przypomina także, iż pod koniec maja ubiegłego roku Sasin był zmuszony odbyć kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną. Wynik testu dał wówczas ujemny wynik.

Co więcej, nie jest to jedyny przypadek, gdy obecność koronawirusa stwierdzono w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Na początku listopada zakażeniu uległ Artur Soboń, wiceszef resortu zarządzanego przez Jacka Sasina.

Warto przypomnieć, że pierwszym członkiem polskiego rządu, u którego stwierdzono zakażenie wirusem, był ówczesny szef Ministerstwa Środowiska Michał Woś. Minister przeszedł chorobę w marcu.

Kolejno byli to m.in. Michał Kurtyka, czy Przemysław Czarnek, który otrzymał pozytywny wynik testu w październiku, tuż przed zaprzysiężeniem na nowego ministra edukacji i nauki.

źródło: RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV: