wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jacek Kurski właśnie został ojcem. Joanna Kurska urodziła

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Prezes TVP Jacek Kurski po raz czwarty został ojcem. W czwartek jego żona Joanna Kurska urodziła długo wyczekiwaną córkę, która będzie mieć aż trzy imiona. Wiemy już, ile ma wzrostu i ile waży.

W czwartek przed południem media obiegła wiadomość o długo wyczekiwanym porodzie Joanny Kurskiej, żony prezesa TVP Jacka Kurskiego. Jak donosi Super Express, córka Kurskich dostała 10 punktów w skali Apgar stosowanej w celu określenia stanu zdrowia noworodka. Dziecko waży 3,58 kg i ma 53 cm wzrostu.

Wiemy także, że córka Jacka Kurskiego będzie nosić aż trzy imiona: Anna Klara Teodora. Jak donosiliśmy już jakiś czas temu na WTV.pl, za wyborem imienia Anna opowiedziała się żona Jacka Kurskiego

To samo imię nosiła zmarła w roku 2016 matka prezesa TVP, do której był bardzo przywiązany - Gdy moja Mama trafiła do szpitala, Joanna była przy mnie. Miałem poczucie, że Bóg jedną ukochaną kobietę mi zabiera, a drugą daje. Tak zresztą widziała to moja Mama w naszej ostatniej rozmowie - tłumaczył Jacek Kurski w rozmowie z Super Expressem.

Joanna Kurska miała zostać przewieziona do szpitala już niemal dwa tygodnie temu na krótko po odbywającym się w Warszawie koncercie włoskiego tenora Andrei Bocellego, w którym wzięła udział wspólnie z mężem.

- To był wyjątkowy wieczór i przepiękny koncert „Cud życia”, który Telewizja Polska wyemituje w Wielkanoc. Usłyszeliśmy największe hity Andrei Bocellego. Dla mnie to było bardzo wzruszające - powiedziala wtedy Super Expressowi. 

- Doświadczam cudu życia teraz każdego dnia, gdy czuję ruchy naszej córeczki i słyszę bicie jej maleńkiego serduszka. Koncert był takim połączeniem muzyki, miłości i macierzyństwa - tłumaczyła przywoływana przez portal se.pl Joanna Kurska.

Poród żony Jacka Kurskiego w czasie pandemii

W tej przełomowej dla małżeństwa chwili nie wszystko układało się jednak po ich myśli. Jak podaje Super Express, na przeszkodzie wspólnemu przeżywaniu narodzin córki stanęły obostrzenia pandemiczne, które uniemożliwiają udział małżonka w porodzie.

Kurscy mieli jednak znaleźć sposób na obejście tych ograniczeń. - Podczas COVID w szpitalach modne stały się transmisje narodzin online i oni też chcą z tego skorzystać. Tata przywita małą Anię na ekranie komputera albo smartfona. Sprzęt jest już przygotowany i odpowiednio przetestowany - przekazała portalowi pudelek.pl osoba pozostająca w bliskich stosunkach z rodziną Kurskich.

Przypomnijmy, że żona Jacka Kurskiego w przeszłości sama pracowała jako dyrektorka programowa w TVP, jednak w roku 2016 zrezygnowała z tego stanowiska, nie chcąc piastować go, dopóki jej mąż pozostaje prezesem TVP. 

Źródło: Super Express / se.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Julian BakułaAutor

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >
TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >