wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jacek Kurski właśnie został ojcem. Joanna Kurska urodziła

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Prezes TVP Jacek Kurski po raz czwarty został ojcem. W czwartek jego żona Joanna Kurska urodziła długo wyczekiwaną córkę, która będzie mieć aż trzy imiona. Wiemy już, ile ma wzrostu i ile waży.

W czwartek przed południem media obiegła wiadomość o długo wyczekiwanym porodzie Joanny Kurskiej, żony prezesa TVP Jacka Kurskiego. Jak donosi Super Express, córka Kurskich dostała 10 punktów w skali Apgar stosowanej w celu określenia stanu zdrowia noworodka. Dziecko waży 3,58 kg i ma 53 cm wzrostu.

Wiemy także, że córka Jacka Kurskiego będzie nosić aż trzy imiona: Anna Klara Teodora. Jak donosiliśmy już jakiś czas temu na WTV.pl, za wyborem imienia Anna opowiedziała się żona Jacka Kurskiego

To samo imię nosiła zmarła w roku 2016 matka prezesa TVP, do której był bardzo przywiązany - Gdy moja Mama trafiła do szpitala, Joanna była przy mnie. Miałem poczucie, że Bóg jedną ukochaną kobietę mi zabiera, a drugą daje. Tak zresztą widziała to moja Mama w naszej ostatniej rozmowie - tłumaczył Jacek Kurski w rozmowie z Super Expressem.

Joanna Kurska miała zostać przewieziona do szpitala już niemal dwa tygodnie temu na krótko po odbywającym się w Warszawie koncercie włoskiego tenora Andrei Bocellego, w którym wzięła udział wspólnie z mężem.

- To był wyjątkowy wieczór i przepiękny koncert „Cud życia”, który Telewizja Polska wyemituje w Wielkanoc. Usłyszeliśmy największe hity Andrei Bocellego. Dla mnie to było bardzo wzruszające - powiedziala wtedy Super Expressowi. 

- Doświadczam cudu życia teraz każdego dnia, gdy czuję ruchy naszej córeczki i słyszę bicie jej maleńkiego serduszka. Koncert był takim połączeniem muzyki, miłości i macierzyństwa - tłumaczyła przywoływana przez portal se.pl Joanna Kurska.

Poród żony Jacka Kurskiego w czasie pandemii

W tej przełomowej dla małżeństwa chwili nie wszystko układało się jednak po ich myśli. Jak podaje Super Express, na przeszkodzie wspólnemu przeżywaniu narodzin córki stanęły obostrzenia pandemiczne, które uniemożliwiają udział małżonka w porodzie.

Kurscy mieli jednak znaleźć sposób na obejście tych ograniczeń. - Podczas COVID w szpitalach modne stały się transmisje narodzin online i oni też chcą z tego skorzystać. Tata przywita małą Anię na ekranie komputera albo smartfona. Sprzęt jest już przygotowany i odpowiednio przetestowany - przekazała portalowi pudelek.pl osoba pozostająca w bliskich stosunkach z rodziną Kurskich.

Przypomnijmy, że żona Jacka Kurskiego w przeszłości sama pracowała jako dyrektorka programowa w TVP, jednak w roku 2016 zrezygnowała z tego stanowiska, nie chcąc piastować go, dopóki jej mąż pozostaje prezesem TVP. 

Źródło: Super Express / se.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >