wtv.pl
Iwona Hartwich nawiązał do wpisu Andrzeja Dudy, który pochwalił się zarejestrowaniem na szczepienie przeciw koronawirusowi.

Twitter/Andrzej Duda

Iwona Hartwich wyrzuciła Andrzejowi Dudzie, co czuje. Zapomniał o jej synu

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Iwona Hartwich nawiązała do wpisu Andrzeja Dudy, który pochwalił się zarejestrowaniem na szczepienie przeciw koronawirusowi. Posłanka KO zwróciła uwagę, że mimo licznych apeli rząd nadal zapomina o szczepieniach osób z niepełnosprawno

W piątkowe przedpołudnie Andrzej Duda postanowił pochwalić się udanym zarejestrowaniem na przyjęcie preparatu przeciw COVID-19. Jako przedstawiciel rocznika 1972 prezydent mógł oficjalnie zapisać się na szczepienie, o czym poinformował, zakładając wymowną koszulkę.

Czujni obserwatorzy dość szybko zwrócili uwagę, że na t-shircie głowy państwa widnieje tęcza, co natychmiast zaowocowało lawiną żartów rzucanych w stronę polityka, który w lipcu zapewnił sobie reelekcję.

Przypomnijmy, że w trakcie minionej kampanii prezydenckiej Duda wielokrotnie krytyczne wypowiadał się o środowisku LGBT, wskazując choćby, że zagraża ono "tradycyjnemu modelowi rodziny".

Wpis prezydenta RP skomentowała również posłanka KO Iwona Hartwich, zwracając uwagę, że ekipa rządząca konsekwentnie omija przy szczepieniach osoby z niepełnosprawnościami.

Iwona Hartwich: "Pan to ma szczęście"

Pan to ma szczęście, czytamy we wpisie Hartwich. O moim niepełnosprawnym synu i innych w jego sytuacji państwo polskie zapomniało, dodała działaczka społeczna.

Już przed kilkoma tygodniami posłanka Koalicji Obywatelskiej zwracała uwagę, że Narodowy Program Szczepień zakłada, że rejestracja jest prowadzona według zasady kto pierwszy, ten lepszy.

Nawiązała jednocześnie do wypowiedzi Michała Dworczyka, który przekonywał, że nie otrzymał sygnałów o wcześniejszych szczepieniach dla osób z niepełnosprawnościami czy też dla ich opiekunów.

Hartwich nazwała szefa KPRM "perfidnym kłamcą", dodając, że sama wystosowała kilka interpelacji w tej sprawie. – Kiedy w końcu rząd PiS-u okaże trochę człowieczeństwa? – pytała.

Warto zwrócić uwagę, że pierwsze działania dotyczące zapisów na szczepienie dla osób z niepełnosprawnościami posłanka Koalicji Obywatelskiej rozpoczęła już w listopadzie ubiegłego roku.

Iwona Hartwich wskazywała wówczas, że osoby te nierzadko walczą z chorobami współistniejącymi, przez co ryzyko śmierci z powodu COVID-19 jest znacznie wyższe.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Twitter / WTV / Wyborcza.pl/

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >