wtv.pl
Iwona Hartwich nawiązał do wpisu Andrzeja Dudy, który pochwalił się zarejestrowaniem na szczepienie przeciw koronawirusowi.

Twitter/Andrzej Duda

Iwona Hartwich wyrzuciła Andrzejowi Dudzie, co czuje. Zapomniał o jej synu

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Iwona Hartwich nawiązała do wpisu Andrzeja Dudy, który pochwalił się zarejestrowaniem na szczepienie przeciw koronawirusowi. Posłanka KO zwróciła uwagę, że mimo licznych apeli rząd nadal zapomina o szczepieniach osób z niepełnosprawno

W piątkowe przedpołudnie Andrzej Duda postanowił pochwalić się udanym zarejestrowaniem na przyjęcie preparatu przeciw COVID-19. Jako przedstawiciel rocznika 1972 prezydent mógł oficjalnie zapisać się na szczepienie, o czym poinformował, zakładając wymowną koszulkę.

Czujni obserwatorzy dość szybko zwrócili uwagę, że na t-shircie głowy państwa widnieje tęcza, co natychmiast zaowocowało lawiną żartów rzucanych w stronę polityka, który w lipcu zapewnił sobie reelekcję.

Przypomnijmy, że w trakcie minionej kampanii prezydenckiej Duda wielokrotnie krytyczne wypowiadał się o środowisku LGBT, wskazując choćby, że zagraża ono "tradycyjnemu modelowi rodziny".

Wpis prezydenta RP skomentowała również posłanka KO Iwona Hartwich, zwracając uwagę, że ekipa rządząca konsekwentnie omija przy szczepieniach osoby z niepełnosprawnościami.

Iwona Hartwich: "Pan to ma szczęście"

Pan to ma szczęście, czytamy we wpisie Hartwich. O moim niepełnosprawnym synu i innych w jego sytuacji państwo polskie zapomniało, dodała działaczka społeczna.

Już przed kilkoma tygodniami posłanka Koalicji Obywatelskiej zwracała uwagę, że Narodowy Program Szczepień zakłada, że rejestracja jest prowadzona według zasady kto pierwszy, ten lepszy.

Nawiązała jednocześnie do wypowiedzi Michała Dworczyka, który przekonywał, że nie otrzymał sygnałów o wcześniejszych szczepieniach dla osób z niepełnosprawnościami czy też dla ich opiekunów.

Hartwich nazwała szefa KPRM "perfidnym kłamcą", dodając, że sama wystosowała kilka interpelacji w tej sprawie. – Kiedy w końcu rząd PiS-u okaże trochę człowieczeństwa? – pytała.

Warto zwrócić uwagę, że pierwsze działania dotyczące zapisów na szczepienie dla osób z niepełnosprawnościami posłanka Koalicji Obywatelskiej rozpoczęła już w listopadzie ubiegłego roku.

Iwona Hartwich wskazywała wówczas, że osoby te nierzadko walczą z chorobami współistniejącymi, przez co ryzyko śmierci z powodu COVID-19 jest znacznie wyższe.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Twitter / WTV / Wyborcza.pl/

Tagi:

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >