wtv.pl
Internet zwrócił uwagę na koszulkę Andrzeja Dudy

Twitter / Andrzej Duda

Internauci żartują z "tęczowej" koszulki Andrzeja Dudy

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Zapewne, publikując fotografię, Andrzej Duda nie spodziewał się, że czujni obserwatorzy jego poczynań w sieci zwrócą uwagę na pozornie nieznaczący element jego garderoby. Występujący przeważnie w garniturach prezydent pokazał się z nieco bardziej c

Prezydent Andrzej Duda ponownie znalazł się dziś na językach wszystkich. Zdjęcie, którym podzielił się w sieci, natychmiast obiegło media społecznościowe.

Zdjęcie, które miało propagować szczepienia przeciwko COVID-19, stało się powodem śmiechu wielu internautów. Teraz po sieci krąży ta sama fotografia, ale z zaznaczonymi szczegółami na koszulce prezydenta.

Dziś Andrzej Duda pochwalił się rejestracją na szczepienie

Oczywiście to, w co ubiera się Andrzej Duda, a szczególnie prywatnie, to tylko i wyłącznie jego własna sprawa. Nikt nie powinien być oceniany na podstawie swojego wyglądu i stylu.

Niemniej internauci postanowili zakpić z prezydenta i zwrócili uwagę na jego sportową koszulkę, w której zapozował do fotografii. Chociaż w kampanii prezydenckiej niechętnie i niezbyt pozytywnie ustosunkowywał się do szczepienia, to dziś oświadczył, że zapisał się na swój termin przyjęcia pierwszej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Wydawać by się mogło, że w zdjęciu nie ma nic zaskakującego poza nieformalnym ubiorem głowy państwa. Okazuje się jednak, że Andrzej Duda ubrał koszulkę, gdzie internauci dopatrzyli się tęczowych pasków i stały się one początkiem żartów na temat "promocji" społeczności LGBT.

Koszulka prezydenta sprawiła, że internet jest rozbawiony

Nie brakuje odwołań do kampanijnych słów prezydenta, gdzie szokował on dehumanizacją osób utożsamiających się ze społecznością LGBT. - Stop promowaniu tęczy i ideologii LGBT! Panie prezydencie, no przecież to nie są ludzie - przeczytać można na jednym z wielu postów obiegających dziś Twittera.

Na fotografii zaznaczono kolorowe elementy nadruku na koszulce na kasecie oraz tuż obok niej. Internauci z rozbawieniem pytają się, kto powie prezydentowi o jego podświadomym "promowaniu" LGBT oraz kpią z tego zbiegu okoliczności.

Andrzej Duda o społeczności osób LGBT w czasie kampanii

Jest to o tyle znamienne, że jeszcze przed kilkoma miesiącami Andrzej Duda, przemierzając Polskę, krytycznie odnosił się do społeczności LGBT. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż nie tyle był do niej nastawiony niechętnie, ile wręcz wrogo. Największe oburzenie wywołały jego dehumanizujące słowa z wiecu wyborczego w Brzegach.

Prezydent w kontekście prześladowań osób LGBT przekonywał wtedy, że „próbuje się nam proszę państwa wmówić, że to ludzie. A to jest po prostu ideologia”. Pytanie, w jakim stopniu Andrzej Duda znał typ swoich wyborców i chciał zyskać głosy na ich antypatiach, a w jakim stopniu faktycznie są to jego poglądy. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Lewica chce podnieść emerytury. Może skorzystać aż 76 tys. osób

  • Ministerstwo Zdrowia apeluje do seniorów ws. szczepień

  • Co po nauczaniu zdalnym? Ekspertka podaje konkretne scenariusze

Źródło: Twitter.com / Rzeczpospolita

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >