wtv.pl
Kościół w Mrągowie

Google Maps

Intencja mszalna o unicestwienie technologii 5G. Rozmawialiśmy z proboszczem

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

W parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie podczas mszy odczytywana była nietypowa intencja. Jeden z parafian poprosił o odprawienie nabożeństw w celu "unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G". "Ja się nie chciałem bardzo na to zgodzić", tłumaczy nam proboszcz kościoła.

Jak powiedział nam ks. Robert Kaniowski, intencjodawca ostatecznie wycofał swoją prośbę.

Nietypowa intencja w Mrągowie

Zaskakujące intencje mszalne pojawiły się w tym tygodniu w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie. Ksiądz odprawiać miał nabożeństwa celem "unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G".

Nietypowa prośba jednego z parafian pojawiła się w spisie intencji mszalnych na oficjalnej stronie internetowej kościoła w Mrągowie. Skontaktowaliśmy się z proboszczem parafii, by dowiedzieć się, jak doszło do tak kuriozalnego zdarzenia.

Mrągowo

Mrągowo: przez cały tydzień będą modlić się o unicestwienie 5G

CZYTAJ DALEJ

Ks. kan. mgr Robert Kaniowski, pełniący funkcję proboszcza parafii przyznał, że gdy zgłosiła się do niego osoba (zdecydował się nie podawać jej płci), która poprosiła o intencję, bardzo nie chciał się na nią zgodzić.

- Ja chciałem, żeby tam były dopowiedziane słowa, że chodzi o zło, czy grzech wynikający z technologii, bo sama technologia nie jest grzeszna, może być tylko grzesznie wykorzystywana - przekonywał.

Obrażony parafianin wycofuje intencję

Zgłaszający to osoba w średnim wieku. Jak twierdzi proboszcz - korzystająca z Internetu. To tam właśnie znaleźć miała informacje dotyczące zagrożeń płynących z technologii 5G.

Ks. Robert Kaniowski powiedział nam, że nietypowa intencja stanowiła dla niego zagwostkę. Nie wiedział bowiem, czy z punktu widzenia Kościoła katolickiego może się na nią zgodzić.

- Też się nad tym zastanawiałem, bo jeśli zawarte jest jakieś zło przeciwko drugiemu człowiekowi, jeżeli intencja byłaby sformułowana „o oślepienie sąsiada”, to wiadomo, że takiej intencji się nie przyjmie. Natomiast tutaj, jeżeli chodzi o te sprawy technologiczne, przeciwko powiedzmy unicestwieniu atomu, czy bomby atomowej, można intencje odprawiać. Jeżeli ktoś zamówi, to trudno byłoby nawet odmówić, mieć pretensje - tłumaczył duchowny.

Mierząc się z wyjątkowo kuriozalną sytuacją, kapłan postanowił nieco zmodyfikować treść intencji wygłaszanej podczas mszy świętych - różniła się ona od tej, która przedstawiona została na stronie parafii.

- Zaznaczyłem przed tymi mszami, że chodzi o unicestwienie zła wynikającego z jakichś tam nowych technologii, a nie samych technologii - powiedział proboszcz.

Ksiądz Kaniowski poinformował nas, że parafianin "obraził się" i 9 czerwca wycofał swoją intencję. Jak podejrzewa kapłan - z powodu zmiany w jej sformułowaniu. Jej treść zniknęła też ze strony parafii.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Pixabay/_Alicja_ - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Nie żyje Jerzy Kieżun, bohater powstania warszawskiego

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >

Polska

Lubuskie. 3-latka pogryziona przez amstaffa, pokaleczona trafiła do szpitala

Czytaj więcej >