wtv.pl > Polska > Dr Grzesiowski: "To, że wyjeżdzamy, jest czymś absolutnie normalnym"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:20

Dr Grzesiowski: "To, że wyjeżdzamy, jest czymś absolutnie normalnym"

dr grzesiowski
Piotr Molecki/East News

Dr Grzesiowski skomentował miniony długi weekend, w trakcie którego Polki i Polacy tłumnie ruszyli na wypoczynek. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 przekazał, co zauważył w turystycznych miejscowościach. Ubiegły tydzień przyniósł upragnione tchnienie lata, co natychmiast zaowocowało wzmożonymi wyjazdami zmęczonych długotrwałym lockdownem obywateli.

W trakcie długiego weekendu w turystycznych miejscowościach dało się zauważyć tłumy turystów, którzy korzystali z ponownie uruchomionej gastronomii czy sektora kultury, w tym kin czy teatrów.

Pytany, czy powyższe przykłady mogą doprowadzić do wzrostu zachorowań, goszczący w programie WP Dr Paweł Grzesiowski zapewnił, że należy rozgraniczyć pewne rzeczy.

Dr Grzesiowski: To, że wyjeżdżamy, jest czymś absolutnie normalnym

Ekspert ds. epidemii zapewnił, że obecny spadek liczby zachorowań jest faktem.

Dodał, że sam postanowił skorzystać z kilku wolnych dni i wyjechać na weekend. – Ja tu nie widzę niczego sprzecznego – podkreślił, dodając, że chęć odpoczynku jest czymś "absolutnie normalnym".

Dr Grzesiowski dodał, że nie oznacza to jednak, że możemy zapomnieć o epidemii i namawiać się nawzajem do łamania obostrzeń.

To są zupełnie dwie różne sprawy – podkreślił członek Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19. Dodał, że wypoczynkowi towarzyszyć powinna świadomość konieczności zachowywania odstępów czy odkażania rąk.

Jednocześnie wskazał, że w trakcie długiego weekendu zauważył liczne odpowiedzialne zachowania Polek i Polaków, którzy – gdy było to konieczne – zachowywali dystans i zasłaniali usta i nos.

Dodał, że chęć spędzenia urlopu nie musi wiązać się z nieprzestrzeganiem zaleceń. Przekazał, że należy korzystać z dostępnych obecnie możliwości spędzania czasu, jednak pamiętać przy tym o bezpieczeństwie.

Ufajmy naszemu zdrowemu rozsądkowi – zaapelował.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: WP