wtv.pl
San Marino i Polska to przykład niespodziewanej sympatii na Eurowizji 2021

TRICOLORS/East News

Eurowizja 2021: Koleżanka Brzozowskiego z „Jaka to melodia” otrzymała maksymalną możliwą ilość punktów od naszego jury

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wczoraj Eurowizja 2021 przeszła do historii. Chociaż nie możemy pochwalić się wysoką pozycją naszego reprezentanta Rafała Brzozowskiego. Na otarcie łez pozostaje nam ciekawostką zza kulis europejskiego konkursu piosenki. Okazuje się, że koleżanka polskiego artysty pojawiła się w finale i co więcej, zgarnęła pulę 12 punktów przyznanych przez nasze jury. Co łączy Rafała Brzozowskiego i Sanhit z San Marino?

Koleżanka Rafała Brzozowskiego może być zadowolona, słysząc, że Polska zdecydowała się na przyznanie jej na Eurowizji 2021 maksymalnej liczby punktów. Jury zdecydowało, iż trafią one właśnie do reprezentantki San Marino.

Sanhit na Eurowizji 2021 znalazła się w grupie finałowej, co jest znacznie lepszym wynikiem niż to, co przywiózł z Rotterdamu Rafał Brzozowski. Polscy widzowie mogli mieć wrażenie, że już gdzieś widzieli przedstawicielkę San Marino.

Okazuje się bowiem, że jeszcze w kwietniu Sanhit na zaproszenie prowadzącego „Jaka to melodia” przyjechała do Polski. Przed wielkim występem na scenie Eurowizji 2021 sprawdziła się na studyjnej scenie TVP.

Eurowizja 2021: reprezentantka San Marino wystąpiła w „Jaka to melodia”

Wczorajszy finał Eurowizji 2021 wzbudza jeszcze wiele emocji. Pojawią się doniesienia o kulisach całego przedsięwzięcia.

Jarosław Kaczyński

Magda Mołek odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

CZYTAJ DALEJ

Chociaż w centrum zainteresowania znajduje się zespół Maneskin z Włoch, który jest tegorocznym zwycięzcą. W Polsce jednym z głównych tematów jest jednak występ Sanhit z San Marino.

W kwietniu artystka pojawiła się w programie „Jaka to melodia”, gdzie zaprosił ją Rafał Brzozowski. Muzycy wystąpili razem na scenie, a wczoraj Sanhit walczyła o zwycięstwo na Eurowizji 2021.

Punkty, które trafiły na jej konto, są bez wątpienia ukłonem w jej stronę. Koleżanka reprezentanta Polski otrzymała bowiem od naszego kraju maksymalną ilość punktów, czyli 12.

Polki i Polacy nie podzielili zachwytu jury

Tradycyjnie poza punktami przydzielanymi przez grono ekspertów z danego kraju, na Eurowizji 2021 punkty rozdzielali również widzowie śledzący show.

Sanhit bez wątpienia zachwyciła polskie jury w składzie: Norbi, Cleo, Anna Żaczek-Biderman, Piotr Winnicki oraz Michał Michalik. Wiadomości o decyzji punktowej przekazała świeżo upieczona mama Ida Nowakowska.

Korzystający ze swojego prawa głosu rodacy nie zdecydowali się rozdzielić punktów podobnie. Podczas Eurowizji 2021 reprezentantka San Marino nie otrzymała od Polek i Polaków ani jednego punktu.

Zamiast tego głosami publiczności z Polski 12 punktów otrzymała Ukraina, 10 punktów otrzymały Włochy, a 8 punktów trafiło na konto Islandii. Pojawiły się głosy, że decyzja jury to nic innego, jak odwdzięczenie się za wcześniejsze zachowanie San Marino.

Wcześniej to kraj Sanhit przekazał punktu na Rafała Brzozowskiego

W drugim półfinale Eurowizji 2021, w którym występował Rafał Brzozowski, to San Marino zdecydowało się na docenienie Polski 12 punktami. Wydawać mogłoby się, że wczoraj przyszedł czas na odwdzięczenie się za ten gest.

Mimo 12 punktów od Polski San Marino nie udało się wygrać Eurowizji 2021. Reszta Europy nie dała się oczarować Sanhit.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Pudelek / tvn.pl / Radio Zet / eurowizja.org

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >