wtv.pl > Polska > Gdynia. Antyszczepionkowcy napadli na mobilny punkt szczepień
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:17

Gdynia. Antyszczepionkowcy napadli na mobilny punkt szczepień

Gdynia
Materiały prasowe/Miasto Gdynia

Gdynia. Antyszczepionkowcy zaatakowali mobilny punkt szczepień w Gdyni. Otoczyli szczepionkobus stojącu na gdyńskim bulwarze i krzyczeli "jesteście zabójcami" i "jesteście dziećmi doktora Mengele". Sprawą musiała zająć się policja.

Zazwyczaj otwarte drzwi do szczepionkobusa zostały zamknięte, a szczepiące się wewnątrz kobiety obawiały się napaści.

Gdynia. Kordon antyszczepionkowców otoczył mobilny punkt szczepień

Na 1 sierpnia województwa zaplanowały wspólnie ze stroną rządową akcję mobilnych punktów szczepień, które miały pojawić się w łatwo dostępnych miejscach publicznych i tm samym zachęcić więcej osób do przyjęcia preparatu.

W Gdyni doszło jednak do nieprzyjemnego zajścia. Szczepionkobus stojący na gdyńskich bulwarach został otoczony przez grupę antyszczepionkowców, która krzyczała "jesteście zabójcami" i "jesteście dziećmi doktora Mengele".

- Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją. W szczepionkobusie były prawie same kobiety i nie czuły się bezpiecznie. Dziewczyny wezwały policję, która przyjechała na miejsce i asystowała podczas naszej pracy. Normalnie mamy otwarte drzwi w szczepionkobusie, a tego dnia musiały być zamknięte, by nie było jakiegoś zagrożenia dla medyków i osób chętnych do szczepienia - informowała w rozmowie z Polsat News rzeczniczka Szpitali Pomorskich, Małgorzata Pisarewicz. Stwierdziła, że akcja była też najpewniej przygotowana wcześniej, m.in. przez wzgląd na to, że zapowiedziane było dokładne miejsca szczepienia. Mimo weekendowych podobnych akcji w innych miejscowościach, które nie były jednak tak szeroko zapowiadane, ani razu nie doszło do podobnego zajścia.

Wielka akcja szczepień w całej Polsce

Jeszcze dziś do co najmniej 18 można próbować zaszczepić się w mobilnych punktach szczepień rozstawionych w całej Polsce. Wiele z nich pojawiło się m.in. przy parafiach, co ma zachęcić do szczepienia osoby starsze.

Ze względu na wprowadzone przed wakacjami przepisy, które zezwalają na szczepienia w dowolnych miejscach, preperat można bez obaw przyjąć na wakacjach.

W punktach oferowane są dawki szczepionek firm AstraZeneca, Pfizer i Johnson&Johnson.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, polsatnews.pl zdjęcie główne: Materiały prasowe/Miasto Gdynia

Powiązane