wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarz chciał zadać pytanie Morawieckiemu, został wygłuszony. "Łamano ustaloną zasadę"

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki podczas swojej konferencji nie odpowiedział na pytanie jednego z dziennikarzy. Ten został wyciszony przez rzecznika rządu, Piotra Muellera. Zdążył jednak wypowiedzieć się w temacie wczorajszego meczu. Jak się okazało, dziennikarz TOK FM

  • Podczas konferencji Mateusza Morawieckiego jeden z dziennikarzy chciał zadać pytanie dotyczące porannej wpadki ze szczepieniami

  • Jego mikrofon został jednak wyciszony, a on sam odesłany na konferencję Michała Dworczyka

  • Jak twierdzi jeden z członków Centrum Informacyjnego Rządu, reporter miał złamać zasady pytań na konferencji

Chodziło o kwestię tematu konferencji. Na pytania dotyczące szczepień miał w późniejszym czasie odpowiedzieć Michał Dworczyk.

Podczas konferencji Mateusza Morawieckiego wyciszono mikrofon jednego z dziennikarzy

Mateusz Morawiecki przeprowadzał dziś konferencję prasową, na której podawał informacje dotyczące obostrzeń, pandemii oraz ochrony gospodarki. Wydawało się więc, że gdy od dziennikarzy padnie pytanie o szczepienia, ten odpowie bez większego problemu.

Kwestia, które poruszał premier, starannie omijały jednak temat porannego zamieszania wokół zapisów na szczepienia wśród osób poniżej 60. roku życia. Miał się nimi zająć na późniejszej konferencji Michał Dworczyk, które potem przepraszał za usterkę w systemie i twierdził, że ta niedługo zostanie naprawiona, a osoby 40+ będą mogły zapisywać się na szczepienia na terminy przewidziane wcześniej, więc nie kwietniowe, a te w drugiej połowie maja. 

Pytanie związane z ta usterką chciał zadać dziennikarz TOK FM, Thomas Orchowski. Okazało się jednak, że nim zdążył zadać swoje pytanie, jego mikrofon został wyciszony przez rzecznika rządu, Piotra Muellera.

- Moje pytanie do premiera Mateusza Morawieckiego o szczepienia wyciszone, ale szef rządu chociaż powiedział, co myśli o wczorajszym meczu. Są priorytety... - pisał na swoim Twitterze rozgoryczony reporter.

Jak się okazało, premier tuż przed pytaniem od Orchowskiego postanowił odpowiedzieć jednak na pytanie innego dziennikarza o swoje nastroje po wczorajszym meczu polskiej reprezentacji w piłce nożnej. To działanie wywołało duże poruszenie w środowisku dziennikarskim. 

Rzecznik rządu tłumaczył, że podobne pytania zadawać będzie można Michałowi Dworczykowi podczas jego konferencji. Czy zasadne było jednak w tej sytuacji wyłączenie mikrofonu pytającemu?

„Łamano ustaloną zasadę”

Swoje wątpliwości na Twitterze wyraził również Radomir Wit, dziennikarz TVN24.

- Chodzi o pytanie o program szczepień i to w jaki sposób Państwo potraktowali redaktora Thomasa Orchowskiego. Proszę sobie przesłuchać całą sytuację i przeanalizować to jak dziennikarz, który chciał zadać pytanie o najważniejsze dziś kwestie został potraktowany - pisał na profilu Tomasza Matyni z Centrum Informacyjnego Rządu.

[EMBED-2361]

Ten postanowił od razu odpowiedzieć, że „łamano ustaloną zasadę”, którą miało być zadawanie pytań dotyczących szczepień jedynie na konferencji Michała Dworczyka, która miała miejsce niedługo później, bo o 13:30. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [natemat.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >