wtv.pl > Polityka > Dobromir Sośnierz wypalił w TVP Info: "Zamknijcie się!"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:18

Dobromir Sośnierz wypalił w TVP Info: "Zamknijcie się!"

dobromir sośniesz - tvp info
Screen programu TVP Info

Na antenie TVP Info po raz kolejny analizowano powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. W prowadzonym przez Michała Rachonia programie "Woronicza 17" doszło do ostrej wymiany zdań między posłem Konfederacji i posłami Zjednoczonej Prawicy. – Zamknijcie się! – krzyczał Dobromir Sośnierz.

– Tak, wróciłem – obwieścił wczoraj Donald Tusk w trakcie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Były premier zajął tym samym miejsce Borysa Budki i po raz kolejny objął przewodnictwo w PO.

Powrót Tuska jest od wczoraj głównym tematem poruszanym na antenie Telewizji Polskiej (o zamieszaniu wokół wydania "Wiadomości" TVP przeczytasz TUTAJ).

O decyzji byłego szefa Rady Europejskiej dyskutowano również w emitowanym na antenie TVP Info programie "Woronicza 17", prowadzonym przez Michała Rachonia.

Awantura w TVP Info. "Coś się panu pop***ło"

Rozmowa w studio toczyła się wokół – jak głosił słynny pasek TVP Info – "zapowiedzi wojny totalnej", którą ma zapowiadać powrót Donalda Tuska na polskie podwórko.

W programie analizowano choćby sukcesy polityka, a zdaniem części gości ich brak, na arenie międzynarodowej.

Gośćmi "Woronicza 17" byli w niedzielę Anna Maria Żukowska (Lewica), Dominik Tarczyński (PiS), Robert Kropiwnicki (PO), Dobromir Sośnierz (Konfederacja), Jacek Ozdoba (Solidarna Polska) i Łukasz Rzepecki (Kancelaria Prezydenta).

Poseł Konfederacji ocenił choćby, że w Brukseli Donald Tusk pełnił funkcję "muppeta Angeli Merkel". Jednocześnie mówiono o kwestii przyszłego głosowania za bądź przeciw propozycjom nowej Platformy Tuska.

W tym miejscu do dyskusji dołączył Dominik Tarczyński, który usiłował wytknąć Konfederacji brak konsekwencji w głosowaniach. Między europosłem PiS a Sośnierzem doszło do utarczki słownej.

Przekrzykiwany przez Tarczyńskiego i Ozdobę poseł Konfederacji uderzył w stół i powiedział: – Zamknijcie się na chwilę!

Kilka chwil później zwrócił się do jednego z polityków, wskazując, że najwyraźniej "coś mu się popiep***ło".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Screen programu TVP Info

Powiązane