wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dariusz Piontkowski jest zakażony koronawirusem

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Były minister edukacji, a teraz wiceminister w tym resorcie, Dariusz Piontkowski, poinformował, że został zakażony koronawirusem. W swoim wpisie na Twitterze nawoływał do zachowania bezpieczeństwa i stosowania się do zaleceń. Jego stan jest stabilny.

Nie wiadomo również, kiedy mogło dojść do zarażenia. 

Dariusz Piontkowski zarażony koronawirusem

Dariusz Piontkowski jest kolejną osobą w rządzie, która uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wcześniej chorowali również m. in. Jacek Sasin i Jarosław Gowin. Ten drugi trafił nawet z tego powodu do szpitala. 

Piontkowski poinformował o zarażeniu na swoim Twitterze. Prosił o to, by zachowywać wszelkie zasady ustanowione przez rząd w trakcie pandemii, które ograniczają emisję wirusa.

Pod postem o zakażeniu pojawiło się wiele komentarzy, które przypominały o projekcie Piontkowskiego dot. powrotu dzieci do szkół po wakacjach 2020 roku.

Dariusz Piontkowski jeszcze jako minister edukacji odpowiadał m. in. za wrześniowy powrót dzieci do szkół. Zapewniał wówczas, że placówki są przygotowane na przyjęcie dzieci. Kilka tygodni później edukacja musiała jednak wrócić do domów ze względu na powakacyjny wzrost zakażeń. 

W założeniu projekt miał wiele plusów - chodziło przede wszystkim o ponownie zawiązanie więzi między uczniami i szkołą, a także między nimi samymi. Przez czas nauki zdalnej widoczny był również spadek poziomu nauczania. Niestety, powrót zakończył się również śmiercią paru nauczycieli, którzy wirusem zarazili się najpewniej od dzieci. Cofanie programu powrotu było dla Piontkowskiego bolesnego i właściwie kosztowało go stanowisko szefa resortu.

Od tego czasu wiceminister często pojawia się jednak w mediach i komentuje sytuację dot. szkół oraz możliwego powrotu do nich w najbliższym czasie. 

Zakażenia w Polsce spadają

Spada liczba zakażeń w Polsce w czasie trwającej trzeciej fali koronawirusa. W stosunku do poprzedniego tygodnia spadek wynosi nawet 15% osób zakażonych. Coraz mniej zgłasza się również na wykonywanie testów. 

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u ponad 13 tys. osób, najwięcej, bo powyżej 1500 osób na Mazowszu i Śląsku. W wyniku koronawirusa i chorób współistniejących zmarły 644 osoby.

Do 18 kwietnia trwają nałożone na całą Polskę obostrzenia związane z pandemią - lockdown objął całą gastronomię, większą część handlu oraz placówki kulturalne i sportowe. Również edukacja jest wciąż w trybie zdalnym.

14 kwietnia prawdopodobnie zostaną przedstawione nowe zasady dotyczące obostrzeń, które miałyby działać po 18 kwietnia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Twitter/D_Piontkowski]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >