wtv.pl
Przed laty Danuta Holecka dziękowała Jurkowi Owsiakowi na antenie Telewizji Polskiej

Screen pochodzi z materiału TVP (YouTube/popmart32_

Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko pilnie potrzebowało pomocy

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pozostająca jedną z najważniejszych dziennikarek TVP Danuta Holecka przed laty dziękowała Jurkowi Owsiakowi za pomoc w uratowaniu syna. Dziś publiczny nadawca unika wspominania pracy WOŚP, a nawet cenzoruje logo fundacji.

Stosunki między Telewizją Polską a szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – ujmując rzecz możliwie najdelikatniej – są dalekie od ideału. Publiczny nadawca uparcie unika wspominania działań fundacji, nawet w okresie corocznego finału.

Za eskalację chłodu w relacjach WOŚP i TVP uznać należy cenzorowanie loga fundacji, które kilkukrotnie wychwycili widzowie telewizji Jacka Kurskiego. Znikające z kurtek bohaterów materiałów charakterystyczne naklejki w kształcie serca niejednokrotnie były analizowane przez media.

Kwestię jawnej cenzury, której dopuścili się producenci, jeszcze w 2016 roku skomentował sam Jurek Owsiak, wskazując, że z podobnym przypadkiem nie spotkał się "w ciągu 25 lat jego funkcjonowania w telewizji publicznej".

Danuta Holecka: Mój synek korzystał sam wiele lat temu

Jeszcze kilka lat temu, przed nadejściem dobrej zmiany, która przetoczyła się przez publiczne media po wyborczym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w 2015 rok, WOŚP mógł jednak liczyć na wsparcie ze strony TVP.

Najdobitniejszym przykładem zmiany w stosunkach między obiema stronami jest wywiad z 2012 roku, który z Jurkiem Owsiakiem przeprowadziła główna prowadząca Wiadomości TVP Danuta Holecka.

Przed blisko dziesięcioma laty dziennikarka, której kariera rozkwitła po roku 2016, nazywana dziś na korytarzach nadawcy "ciocią Danusią", nie szczędziła pochwał założycielowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Użytkownicy sieci co pewien czas przypominają sobie o nagraniu, na którym Holecka dziękowała działaczowi społecznemu za jego zasługi, dodając, że WOŚP pomógł również w uratowaniu życia jej synka.

Jurku, sprzęt bardzo drogi – mówiła prezenterka TVP, wymieniając m.in zakupowane przez fundację urządzenia do rezonansu czy tomografii.

Mój synek korzystał sam wiele lat temu z inkubatora dobrze wyposażonego – zaznaczyła Danuta Holecka. – Waszego. Był też z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – podkreśliła, dziękując Jurkowi Owsiakowi.

Dziennikarka zwróciła uwagę, że Wielka Orkiestra uratowała wiele ludzkich istnień dzięki zapewnieniu placówkom odpowiedniego sprzętu. – I róbcie to do końca świata i o jeden dzień dłużej – upraszała przed dziewięcioma laty twarz Telewizji Polskiej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Duda o niecodziennej wymianie zdań z Agatą. "Ja bym się przebrała w tę koszulę"

  • Tłumy dzieci w Lidlu „biją się” o lody Ekipy

  • Pobił funkcjonariuszy po tym, jak się przeżegnał. Nagranie sprzed kościoła

źródło: YouTube | TVP | WTV

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Telewizja w Zambii

Zambia: Dziennikarz programu informacyjnego przerwał program i poskarżył się na swoje zarobki

Czytaj więcej >

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. O sprawie wypowiedział się Zbigniew Boniek

Czytaj więcej >
Do studia "Wiadomości" TVP nagle wjechał czołg z lufą skierowaną w Danutę Holecką

Niecodzienny widok w "Wiadomościach" TVP. Obok Danuty Holeckiej pojawił się czołg

Czytaj więcej >