wtv.pl
Ile jeszcze biznesów Daniela Obajtka ujrzy światło dzienne?

Piotr Molecki/East News

Odkryto nowy biznes Daniela Obajtka, wchodzi w branżę deweloperską. A jego partnerka już sprzedaje domy

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Do niedawna jeszcze mało kto zdawał sobie sprawę z tego, kim właściwie jest Daniel Obajtek. Niemal codziennie prasa ujawnia kolejne skandale dotyczące jego działalności oraz posiadanych dóbr. Początkiem afery okazały się taśmy ujawnione przez Gazet

  • Gazeta Wyborcza donosi, że Daniel Obajtek zaczyna działać w branży deweloperskiej

  • Prezes Orlenu miał zakupić działki w woj. małopolskim, tuż obok inwestycji DP Invest

  • W czerwcu 2020 r. DP Invest zostało powołane do życia przez Paulinę Salę: partnerkę Daniela Obajtka

Jednym ze wspólników Linda Dom jest nie kto inny, a właśnie Daniel Obajtek. Prezes Orlenu uzyskał zgodę na działalność w branży deweloperskiej, gdyż, jak podaje Gazeta Wyborcza: „Linda Dom nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do PKN Orlen”.

Okazuje się jednak, że Daniel Obajtek miał nabyć działki tuż obok innej inwestycji deweloperskiej prowadzonej przez DP Invest. Jest to firma założona przez Paulinę Salę, partnerkę prezesa Orlenu, w czerwcu 2020 roku. Okazuje się, że w tak krótkim czasie firma była w stanie dokonać naprawdę imponujących rzeczy.

Partnerka zachęciła Daniela Obajtka do pojawienia się w branży deweloperskiej?

W kontekście działalności Daniela Obajtka codziennie pojawiają się nowe doniesienia. Nie służą jednak one na korzyść prezesa Orlenu. Głos w tej sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<), który odnosił się do informacji, jakoby syn Beaty Szydło miał pracować w firmie związanej z prezesem Orlenu (więcej na ten temat >TUTAJ<).

Informacje o kolejnych bajkowych posiadłościach, których właścicielem jest Daniel Obajtek stały się już tak absurdalne, że zaczęto żartować, iż marsjański łazik również na czerwonej planecie znalazł jedną z willi należących do ambitnego wójta Pcimia.

Gazeta Wyborcza przekazała kolejne informacje na temat działalności prezesa Orlenu. Tym razem Daniel Obajtek chce zacząć odnosić sukcesy w branży deweloperskiej. Zaczął on być wspólnikiem w firmie Linda Dom. Oficjalnie w dokumentach miał pojawić się jesienią 2020 r. czyli kilka miesięcy po tym, jak Paulina Sala — jego życiowa partnerka — rozpoczęła pracę w swojej firmie DP Invest.

Deweloper, który swoją działalność zaczął stosunkowo niedawno już może pochwalić się sprzedanymi domami i samymi budowlami, które wyrosły w wyjątkowo szybkim tempie. Samo załatwianie pozwoleń również nie okazało się wyjątkowo trudną przeprawą i nie wstrzymało apetytu na podbijanie rynku nieruchomości.

Paulina Sala buduje domy w Małopolsce

— Malownicza okolica, zaciszne tereny wzgórz z pięknym widokiem, wzdłuż płynącej Raby rozciągają się plaże, ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, park z placem zabaw dla dzieci - Gazeta Wyborcza cytuje slogany reklamujące inwestycję we wsi Osiczany, gdzie powstają bliźniacze domy budowane przez firmę partnerki Daniela Obajtka, Paulinę Salę.

Gazeta Wyborcza relacjonuje: „cztery bliźniaki, osiem dużych mieszkań, ogrody, miejsca parkingowe. Spółka DP Invest nie traciła czasu. W siedem miesięcy zgromadziła niezbędne zgody i pozwolenia, postawiła domy aż po dach. Pierwsze dwa już sprzedała, kosztują ok. 500 tys. zł”.

Daniel Obajtek również planuje tam budowę?

Okazuje się, że prezes Orlenu również docenił urok okolicy, gdzie pieniądze postanowiła zainwestować Paulina Sala. Daniel Obajtek zdaniem Gazety Wyborczej miał kupić działki sąsiadujące z inwestycją partnerki.

Dziennikarze postanowili zapytać Orlen o, to kiedy rada nadzorcza, która musiała wyrazić zgodę na inną gałąź działalności Daniela Obajtka — i to zrobiła — otrzymała wniosek o podjęcie takiej decyzji. Zapytano również o motywacje, jakie przedstawił prezes chcący zająć się innym biznesem. Jak podaje GW, na żadne z tych pytań nie otrzymała odpowiedzi.

Źródło: Gazeta Wyborcza 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >