wtv.pl
Syn Beaty Szydło znalazł pracę w firmie, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek.

LUKASZ GAGULSKI/East News

Syn Beaty Szydło, były ksiądz, pracuje w firmie, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek. Już pod innym nazwiskiem

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Po odejściu z Kościoła syn Beaty Szydło znalazł pracę w firmie, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek oraz jego matka Halina. Tymoteusz Szydło pracuje w ERG Bieruń pod zmienionym nazwiskiem. Według zapewnień pełnomocnika Obajtka były duchowny ch

Syn byłej premier Beaty Szydło zmienił nazwisko i rozpoczął pracę w spółce ERG Bieruń-Folie. Udziałowcami w firmie są posiadający doskonałe relacje z obozem władzy Daniel Obajtek oraz jego Matka Halina.

Syn Beaty Szydło w firmie Daniela Obajtka

Rewelacje w rozmowie z „Wyborczą” potwierdził pełnomocnik Obajtka mecenas Maciej Zaborowski. Jednocześnie przekonywał, że Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko, gdyż chciał uniknąć rozgłosu. Zaborowski zapewnił, że były ksiądz postanowił znaleźć pracę po wystąpieniu z Kościoła katolickiego.

Reprezentant Daniela Obajtka wskazał, że syn Beaty Szydło nie chciał żyć na koszt państwa lub własnych rodziców.

W bieruńskiej spółce szukano akurat pracownika, kandydat przeszedł normalny proces rekrutacji. Syn Beaty Szydło jest tu szeregowym pracownikiem, zaczął współpracę ze spółką 1 października 2019 r. Pracuje na pełny etat na stanowisku samodzielnego referenta – przekazał rozmówca dziennika.

Kolejno podkreślił, że firma, w której pracę rozpoczął Tymoteusz Szydło, jest prywatna. – Pan Tymoteusz nie spodziewał się, że jego praca w tym miejscu może budzić jakiekolwiek kontrowersje, sam nigdy nie rozmawiał z Danielem Obajtkiem, nigdy się nawet nie spotkali – zapewnił mec. Zaborowski.

Do nazwiska, pod którym na oficjalnej stronie spółki figurował syn Beaty Szydło, dotarł instagramowy profil Make Life Harder.

tymoteusz-szydlo-1615987323.jpg

Syn Beaty Szydło w firmie ERG Bieruń Folie.

Porzucenie sutanny

Syn byłej szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku, o czym niejednokrotnie mówiła sama Beata Szydło. Temat młodego księdza powrócił dwa lata później, gdy Tymoteusz Szydło miał rozpocząć posługę w nowej parafii.

Wkrótce okazało się, że duchowny poprosił o urlop. Kolejno zaapelował do zwierzchników o zwolnienie z obowiązków kapłańskich, wskazując, że mimo starań „nie udało mu się pokonać kryzysu wiary i powołania”.

Wkrótce został przeniesiony do stanu świeckiego.

Miliony dotacji

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, właścicielem wspomnianej ERG Bieruń-Foli pozostaje rodzina Bugajów. Rzecz jest warta odnotowania, gdyż Tomasz Bugaj jest również współwłaścicielem spółki TT Plast, tej samej, którą według taśm dziennika miał zarządzać Daniel Obajtek, mimo że jako samorządowiec nie miał do tego prawa.

Przed kilkoma dniami dziennikarze tygodnika „Newsweek” ustalili, że do firm, w których udziały ma prezes Orlenu bądź jego rodzina, płyną miliony złotych z państwowych pieniędzy.

Bank Gospodarstwa Krajowego w 2016 roku przyznał ERG 3,1 mln zł w ramach Regionalnej Pomocy Inwestycyjnej. Niespełna pół roku później spółka otrzymała kolejne 3,9 mln zł od NCBR. W czerwcu roku 2018, gdy Obajtka wybrano prezesem Orlenu, produkująca folię firma dostała 25,8 mln zł. W roku kolejnym do ERG Bieruń-Folie trafiło blisko 30 mln zł w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej i na projekty badawcze. Pieniądze przyznał kontrolowany przez Prawo i Sprawiedliwość urząd marszałkowski, zaznacza „Gazeta Wyborcza”.

Warto przypomnieć, że gdy w 2015 roku PiS przejął władzę, a na czele rządu stanęła Beata Szydło, pani premier uczyniła Daniela Obajtka, ówczesnego wójta Pcimia, nowym szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, mimo że ten nie miał doświadczenia na podobnym stanowisku.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Następna afera związana z Danielem Obajtkiem. Wyszły na jaw kolejne fakty

  • "The New York Times" ujawniło przyczynę śmierci Aleksandra Doby. Rzuca na sprawę nowe światło

  • WHO pilnie alarmuje Polaków. Mapa pokazuje prawdę, która u nas się dzieje

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >