Czarnek ogłosił priorytet w nowym roku szkolnym. Chodzi o wychowanie do życia w rodzinie
Szef resortu edukacji, minister Przemysław Czarnek, zadeklarował, iż w nadchodzącym roku szkolnym 2021/2022 wychowanie do życia w rodzinie będzie kierunkiem priorytetowym w realizacji polityki oświatowej
Zdaniem polityka rewolucja kulturowa oraz seksualna sprawia, że uczniowie jeszcze bardziej potrzebują edukacji na temat małżeństwa oraz związku kobiety i mężczyzny
Słowa Przemysława Czarnka ponownie mają szanse na wzbudzenie oburzenia nie tylko uczniów, ale całej opinii publicznej. Od dawna mówi się, że edukacja seksualna w Polsce to karykatura, jednak zdaniem ministra dzieci muszą w szkołach uczyć się, czym jest małżeństwo. Oczywiście rozumiane w katolickim sposobie widzenia świata.
W czasie zdalnej konferencji XI Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie odbywającej się w Częstochowie minister Przemysław Czarnek zapowiedział, że to właśnie przedmiot „Wychowanie do życia w rodzinie”, czyli WDŻ będzie priorytetem w nadchodzącym roku szkolnym 2021/2022.
W wypowiedzi ministra nie brakuje zaskakujących stwierdzeń, które równie dobrze paść mogłyby z ambony w kościele. Wydaje się jednak, że Przemysław Czarnek ma plan powolnego przekształcania publicznego szkolnictwa w szkółkę niedzielną.
WDŻ priorytetem w szkołach według ministra Przemysława Czarnka
Deklaracja ministra Przemysława Czarnka jest jasna. WDŻ będzie przedmiotem, który zyska większą rangę. Szef resortu edukacji chce jednocześnie zwiększyć wagę i uznanie nauczycieli uczących tego przedmiotu. Notabene nie brakuje relacji, iż w sporej części szkół zajęcia te prowadzone są przez katechetów, bądź osoby, które proces zapłodnienia tłumaczą jako moment, gdy dorośli ludzie się „przytulają”.
Minister gabinetu Mateusza Morawieckiego zapowiedział, że otworzonych zostanie 10 ośrodków, gdzie pedagodzy nauczający wychowania do życia w rodzinie będą mogli poszerzać swoje kompetencje. Jest to jeden z nielicznych, o ile nie jedyny, plus wypowiedzi Przemysława Czarnka na XI Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie.
Samo tłumaczenie, dlaczego to właśnie WDŻ cieszyć się będzie tak dużymi względami resortu Przemysława Czarnka brzmi niczym wystąpienie reprezentanta wspólnoty chrześcijańskiej, a nie ministra dbającego o nowoczesne kształcenie młodych Polek oraz Polaków.
Nie zabrakło straszenia rewolucją seksualną
Oczywiście nikt nie zabrania ministrowi spoglądać na świat poprzez chrześcijańskie wartości. Niemniej sposób sprawowania jego funkcji winien być świecki. Nie wszyscy bowiem obywatele Polski to osoby wchodzące w skład wspólnoty katolickiej. Dodatkowo szkoły powinny być oparte na wiadomościach naukowych, biologicznych, a nie wierzeniach oraz przesądach. Tylko taki sposób kształcenia sprawia, że młode pokolenia będą w stanie konkurować z najlepszymi na arenie międzynarodowej.
W tym kontekście stwierdzenie o rewolucji, jakie przedstawił minister, brzmi niczym smutny cytat z odległych czasów. Przemysław Czarnek podkreślał, że wskazanie WDŻ jako priorytetu realizacji polityki oświatowej państwa jest niezwykle ważne.
- Dlaczego to tak ważne? Dlatego, że dzisiaj w dobie kryzysu rodziny pogłębionego rozmaitymi postulatami rewolucji kulturalnej, seksualnej, rewolucji można powiedzieć wprost komunistycznej [...], kształcenie dzieci i młodzieży w polskich szkołach, [...] na temat tego, czym jest rodzina, na temat tego jak fundamentalne znaczenie mają wartości wpisane w konstytucji: małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, rodzicielstwo jest po prostu przejawem naszej solidarności z przyszłymi pokoleniami - deklarował Przemysław Czarnek.
Podkreślić należy, że wszystkie kraje rozwinięte starają się, by nastoletnia część społeczeństwa posiadała jak największą wiedzę na temat seksualności oraz kwestii związanych z rozpoczęciem współżycia. Dzięki wiedzy na temat procesu zapłodnienia oraz antykoncepcji spada odsetek nastoletnich ciąż. Wydaje się, że w Polsce do takiego poglądu instytucja państwa ma jeszcze daleką drogę.
Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.
Artykuły polecane przez redakcję WTV:
Źródło: RMF FM