wtv.pl > Polityka > Czarnek ma odchudzać uczniów, a sam przyznał, że złamał obietnicę. Wyznał, jak dużo przytył
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:51

Czarnek ma odchudzać uczniów, a sam przyznał, że złamał obietnicę. Wyznał, jak dużo przytył

Przemysław Czarnek przytył
East News/Piotr Molecki

Minister edukacji Przemysław Czarnek przyznał w rozmowie z "Faktem", że choć w czasie Wielkiego Postu wziął się "za siebie" i udało mu się zrzucić trochę wagi, od tamtego czasu zdążył już przytyć 3 kg.

Przemysław Czarnek zastrzegł, że dotrzymał słowa danego czytelnikom dziennika.

Zapowiedzi Przemysława Czarnka

Na początku lutego minister edukacji zapowiedział wprowadzenie w szkołach dodatkowych lekcji wychowania fizycznego, celem walki z otyłością wśród uczniów, jak podkreślił, zwłaszcza płci żeńskiej.

Dziennik "Fakt" rzucił wówczas minstrowi wyzwanie ku temu, by sam stał się przykładem zdrowej sylwetki i schudł 20 kg. W rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 polityk ogłosił, że przyjmuje wyzwanie.

Zaznaczył jednocześnie, że zmodyfikuje je nieco do swoich potrzeb i zmniejszył zapowiadaną ilość kg o 15.

- Przyjmuję troskę "Faktu", bardzo za nią dziękuję - stwierdził w radiu Czarnek - Deklaruję, że przez Wielki Post zrzucę pięć kilogramów - zapowiedział.

Efekty odchudzania

Od końca Wielkiego Postu minęły już ponad 2 miesiące, "Fakt" postanowił zatem zweryfikować zapowiedzi ministra edukacji. Okazało się, że w pewnym sensie zdołał wywiązać się z obietnicy.

- Obiecałem czytelnikom, że przez czas postu będę się odchudzał - wspominał Przemysław Czarnek w rozmowie z dziennikiem - I słowa dotrzymałem - dodał.

Polityk przyznał, że przez czas Wielkiego Postu udało mu się rzucić 7,5 kg. Niestety nie zmotywowało go to na tyle, by utrzymać tę wagę na kolejne miesiące.

- Niestety, waga znów skoczyła w górę i przybyło mi na wadze trzy kilo - poinformował minister edukacji.

Przemysław Czarnek zapowiedział jednak, że być może już wkrótce powróci do swojej formy z kwietnia. Sprzyjająca aura i wyższe temperatury skłoniły go do podjęcia aktywnej formy wypoczynku.

- Jest jednak już wiosna i staram się aktywnie spędzać czas - powiedział polityk - Jeżdżę na rowerze, korzystam z pogody i pracuję w przydomowym ogrodzie. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wp.pl

Powiązane