wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czarnek pod ostrzałem mediów po pomyśle odchudzania uczniów. Teraz sam ogłasza plany wobec swojego wyglądu

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Przemysław Czarnek przedstawił wczoraj plany dotyczące zwiększonej aktywności fizycznej uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej. Chodzić ma o walkę z otyłością wśród dzieci, której sprzyja brak ruchu podczas pandemii. Sam zadeklarow

  • Przemysław Czarnek zapowiedział, że w ciągu Wielkiego Postu schudnie 5 kg

  • Zapowiedź jest konsekwencją wyzwania rzuconego mu przez dziennik "Fakt"

  • Minister edukacji planuje postawić większy nacisk na edukację wychowania fizycznego w szkołach

Przemysław Czarnek przyjął wyzwanie "Faktu", choć trochę je ograniczył. 

Przemysław Czarnek w walce z otyłością

Podczas wczorajszej konferencji Przemysław Czarnek opowiadał o planach walki z otyłością wśród dzieci, jaką zamierza podjąć po powrocie uczniów do nauki stacjonarnej. Minister przyznał, że brak aktywności fizycznej w czasie pandemii jest poważnym zagrożeniem dla najmłodszych. 

- Przyrost masy ciała dzieci i młodzieży w latach '14-'18 to było 2 proc. i to jest już ogromnie wiele. Natomiast czas pandemii, czas nauki zdalnej w pokojach i niewychodzenie na zewnątrz ten problem dramatycznie się pogłębił - powiedział. 

Minister edukacji zapewnił, że wdroży szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego, by mogli bardziej efektywnie spożytkować czas podczas zajęć. Zasugerował również, że chce wprowadzić więcej ruchowych zajęć pozalekcyjnych dla dziewcząt. Z aktywności takiej, jego zdaniem, znacznie częściej korzystają obecnie chłopcy. 

- W wielu miejscach w kraju, pozalekcyjne zajęcia z kultury fizycznej kierowane są głównie do chłopców. Chcemy aby zajęcia kierowane były również do dziewcząt. Nie wiem czy jest coś w tym złego? Chcemy aby pozaszkolne zajęcia z kultury fizycznej trafiały do wszystkich bez względu na płeć - stwierdził Przemysław Czarnek. 

Wyzwanie przyjęte

W dzisiejszym wydaniu "Faktu"  ministrowi edukacji rzucono wyzwanie, by sam posłużył uczniom jako przykład i zdecydował się schudnąć 20 kilogramów. W rozmowie z Polskim Radiem, Przemysław Czarnek podjął się zadania

- Bardzo dziękuje "Faktowi" za troskę i przyjmuję ją - powiedział polityk. 

Dziennik nie może jednak liczyć, że wkrótce będzie mógł pisać o ministrze, który zdołał schudnąć 20 kg. Przemysław Czarnek postanowił nieco ograniczyć wyzwanie rzucone przez gazetę. 

- Rzeczywiście, nie należę do najszczuplejszych, żeby też nie pastwić się nad sobą samym, ale mogę powiedzieć w ten sposób: skoro ruszamy z tym programem, ruszymy niebawem, to i minister edukacji deklaruje publicznie, że w ciągu tego Wielkiego Postu pięć kg w dół na pewno pójdzie - oznajmił na antenie Polskiego Radia. 

Wciąż nie wiadomo kiedy nastąpić ma powrót do szkół uczniów z klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych. Nic nie zapowiada, by mieli oni rozpocząć naukę stacjonarną jeszcze w lutym.  

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >

Polityka

Tadeusz Rydzyk otrzymał list od Andrzeja Dudy. Znamy jego treść

Czytaj więcej >

Polityka

Przemysław Czarnek proponuje zmiany w systemie oświaty

Czytaj więcej >

Polityka

Aleksander Kwaśniewski mówi o współpracy Lewicy i PiS. Niczego nie wyklucza

Czytaj więcej >