wtv.pl > Polityka > Ciotka Andrzeja Dudy zostanie radną Opola. Zajmie miejsce działacza PiS, który prowadził auto bez prawa jazdy
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:09

Ciotka Andrzeja Dudy zostanie radną Opola. Zajmie miejsce działacza PiS, który prowadził auto bez prawa jazdy

Andrzej Duda
Jan Bielecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Krystyna Duda zastąpi Arkadiusza Sz. na stanowisku radnego miasta Opole. Mężczyzna musiał odejść z PiS po tym, jak przyłapano go na prowadzeniu pojazdu bez odpowiednich uprawnień. Nazwisko nowej radnej nie jest przypadkiem - to ciotka prezydenta Polski.

Rodzina Dudów wydaje się być wyjątkowo utalentowana w kwestii działalności politycznej.

Ciotka Dudy w Radzie Miasta

Krystyna Duda, żona byłego posła Antoniego Dudy, który jest stryjem prezydenta Polski, będzie pełnić funkcję radnej w Radzie Miasta Opole.

Kobieta zajmie stanowisko po odchodzącym Arkadiuszu Sz., którego mandat, jak donosi dziennik urzędowy województwa opolskiego, właśnie wygasa.

Duda próbowała dostać się do Rady Miasta już w 2018 r. Nie osiągnęła wówczas odpowiedniej liczby głosów, która dałaby jej stanowisko.

Poprzednik Krystyny Dudy, Arkadiusz Sz. to wyjątkowo kontrowersyjna postać. Opuściwszy klub PiS z powodu wszczętego postępowania karnego, zdecydował się mimo wszystko pełnić funkcję radnego.

Sprawa Arkadiusza Sz.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję na początku 2019 r. W trakcie kontroli okazało się, że nie może się on wylegitymować dokumentem potwierdzającym uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Nic dziwnego - prawo jazdy zostało mu odebrane 12 lat wcześniej. W tej sytuacji wobec samorządowca wszczęto postępowanie karne.

Arkadiusz Sz. musiał ustąpić z pełnionej w urzędzie wojewódzkim funkcji oraz zrezygnować z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. W Radzie Miasta jednak pozostał.

Ostatecznie mężczyzna usłyszał wyrok pół roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na okres dwóch lat.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: interia.pl, se.pl, wtv.pl

Powiązane