wtv.pl
Wojciech Maksymowicz

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Były poseł Wojciech Maksymowicz ujawnił tajemnice działania PiS. "Na wielu swoich posłów ma haki"

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wojciech Maksymowicz po odejściu z Prawa i Sprawiedliwości udzielił zaskakującego wywiadu, w którym opowiedział o rozgrywkach wewnątrz obozu rządzącego. Nowy parlamentarzysta koła Polska 2050 zarzucił Zjednoczonej Prawicy gromadzenie tak zwanych haków na członków mogących rozważać zmianę barw.

Według Wojciecha Maksymowicza sytuacja w Sejmie jest jasna i klarowna. Władza Jarosława Kaczyńskiego ma wisieć tylko i wyłącznie na hakach, które zostaną wykorzystane, gdy inni posłowie zdecydują się na przejście do opozycji. Właśnie to ma zagwarantować większość parlamentarną, a także brak przyśpieszonych wyborów.

Członek koła Szymona Hołowni opowiedział o sytuacji wewnątrz prawicy w rozmowie z dziennikarzami "Rzeczpospolitej".

Wojciech Maksymowicz ostrzega. Kaczyński ma haki na posłów PiS?

Poseł opowiedział o zakulisowych spotkaniach, jakie mają odbywać się każdym, kto sprzeciwi się władzy. Mowa albo o realnych hakach lub o spreparowanych materiałach, przekreślających dalszą karierę w polityce.

Na sporą część (posłów PiS - przyp. red.) tak. Na innych coś preparuje - zaczął Wojciech Maksymowicz. - (posłowie - przyp. red.) Byli zapraszani na spotkania, gdzie pokazywano im pewne rzeczy, po których zmieniali zdanie - ujawnił.

Jarosław Kaczyński

Magda Mołek odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

CZYTAJ DALEJ

Co więcej, wewnątrz obozu władzy pełną dyspozycyjność wobec Prawa i Sprawiedliwości ma wyrażać Adam Bielan. Wojciech Maksymowicz oskarża go o stopniowe zatapianie Porozumienia, wywołując kolejne napięcia między koalicjantami. Nie brakuje także doniesień o powitaniu nowej partii Bielana w gronie Zjednoczonej Prawicy.

Kim jest Wojciech Maksymowicz?

Wojeciech Maksymowicz z wykształcenia jest neurochirurgiem oraz profesorem nauk medycznych. W latach 1997-1999 pełnił funkcję ministra zdrowia i opieki społecznej w rządzie Jerzego Buzka. W 2019 roku realizował się jako wiceminister w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego.

W 2004 roku polityk wstąpił do Porozumienia Centrum braci Kaczyńskim, a w 2006 roku był członkiem Platformy Obywatelskiej. W 2019 roku parlamentarzysta wszedł do Sejmu z list Zjednoczonej Prawicy, z rekomendacji Porozumienia, z okręgu olsztyńskiego. Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, otrzymał 31 575 głosów.

W ostatnich tygodniach Maksymowicz zasłynął ze złożonego na niego doniesienia do Naczelnej Izby Lekarskiej. Mowa o zarzucie rzekomego realizowania bliżej nieokreślonych eksperymentów medycznych z zakresu neurochirurgii przy użyciu ludzkich płodów.

Za działalność opozycyjną w czasach Rzeczpospolitej Polskiej Ludowej oraz zasługi na rzecz państwa i społeczeństwa otrzymał Order Odroczenia Polski Polonia Restituta, Krzyż Wolności i Solidarności, Krzyż Zasługi oraz Medal "Milito Pro Christo"

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Rzeczpospolita]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >