wtv.pl > Polska > Bielsko-Biała. Zaginął 76-letni grzybiarz. Odnalazł się po kilku godzinach
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:11

Bielsko-Biała. Zaginął 76-letni grzybiarz. Odnalazł się po kilku godzinach

Piqsels
Piqsels

Bielsko-Biała. W niedzielę 76-latek wybrał się na grzybobranie i przepadł bez śladu. Szukała go rodzina, policjanci i strażnicy leśni. Finał ogromnej akcji poszukiwawczej okazał się szczęśliwy - po kilku godzinach grzybiarz odnalazł się.

Wyszedł na grzyby, nie było z nim kontaktu. Rodzina ruszyła na poszukiwania

Bielsko-Biała. W niedzielę 26 września 76-letni mieszkaniec powiatu bielskiego wybrał się na grzybobranie. Nie miał ze sobą telefonu. 

Po kilku godzinach nieobecności zaniepokojona rodzina postanowiła rozpocząć poszukiwania. Na początku udali się do miejsc, które najczęściej odwiedza senior. Bezskutecznie.

Gdy poszukiwania nie przyniosły rezultatu, rodzina zawiadomiła służby. 76-latek zmaga się bowiem ze schorzeniami serca i dokuczają mu starcze dolegliwości.

Służby w pełnej gotowości. Na miejscu policja, psy tropiące i strażnicy leśni

Zdaniem rodziny 76-latek mógł oddalić się w okolicach masywu leśnego Wielkiej Puszczy. To właśnie tam zostały wysłane służby.

Policja Śląska informuje w komunikacie, że w akcji uczestniczyli dzielnicowi, patrole policyjne i przewodnicy psów tropiących. W poszukiwania zaangażowali się również strażnicy leśni.

Na zdjęciach udostępnionych przez policję widać, że funkcjonariusze poruszali się m.in. na quadach.

>

Grzybiarz odnaleziony. Policja apeluje o ostrożność

Finał zmasowanej akcji poszukiwawczej okazał się szczęśliwy. “Podczas gdy rodzina i ratownicy przeszukiwali las, senior powrócił samodzielnie do miejsca zamieszkania cały i zdrowy. Nie wiedział, że szukają go bliscy, policjanci i straż leśna”, czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Policji Śląskiej.

W związku ze wzmożoną aktywnością grzybiarzy w okresie jesiennym policja apeluje o rozwagę. Starsze osoby nie powinny wybierać się do lasów samotnie. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Warto także pamiętać o zabraniu naładowanego telefonu komórkowego. Przed wyprawą należy poinformować najbliższych o miejscu wędrówki. 

Dodatkowo policja zaleca dobieranie ubrań w jaskrawych kolorach. Najlepiej wziąć ze sobą kamizelkę odblaskową i gwizdek alarmowy.

Przypadek z Bielsko-Białej to już kolejne zaginięcie w czasie grzybobrania. Więcej o tragicznym finale poszukiwań na Dolnym Śląsku można przeczytać tutaj.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane