wtv.pl > Polska > Kotla. Policja odnalazła zwłoki 76-letniego grzybiarza
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:11

Kotla. Policja odnalazła zwłoki 76-letniego grzybiarza

Pixabay/utroja0
Pixabay/utroja0

Kotla (woj. dolnośląskie). 76-latek wybrał się do lasy na grzyby. Rodzina nie miała z nim żadnego kontaktu. Okazało się mężczyzna nie wrócił z wyprawy, a jego martwe ciało leżało przy samochodzie.

Wyszedł na grzyby i nie było z nim żadnego kontaktu

W piątek 24 września nad ranem 76-latek wybrał się do lasu na grzyby. Zdecydował się na poszukiwania zbiorów w lesie w pow. głogowskim na terenie gminy Kotla w woj. dolnośląskim.

Mijały godziny, a z seniorem nie było żadnego kontaktu. W związku z tym zaniepokojona rodzina postanowiła powiadomić policję. Funkcjonariusze z pomocą strażaków rozpoczęli poszukiwania 76-latka.

Policja znalazła zwłoki mężczyzny

Finał grzybobrania okazał się tragiczny. W piątek wieczorem policja odnalazła zwłoki mężczyzny niedaleko zaparkowanego przez niego samochodu.

Na razie nie wiadomo, co tak naprawdę wydarzyło się dolnośląskim lesie. Przyczyny śmierci 76-latka nie są znane. Emilia Reguła z policji powiatowej w Głogowie przekazała, że obecnie trwają czynności, które mają wyjaśnić przyczynę zgonu.

To nie jedyne poszukiwania w lesie w ostatnim czasie

Do równie tajemniczego, choć nie aż tragicznego zdarzenia doszło na Podlasiu. W środę 86-latka nagle zniknęła, a jej nieobecność zauważył sąsiad, który zawiadomił rodzinę. 

Policja natychmiast ruszyła na poszukiwania. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu mundurowych. Z pomocą przyszła również straż pożarna. Funkcjonariusze przeczesywali okolice domu seniorki na quadach.

W czwartek policja odnalazła 86-latkę. Z relacji mundurowych wynika, że seniorka leżała w lesie oddalonym o ok. 3 km od domu i “trzęsła się z zimna”. Kobieta otrzymała pomoc przedmedyczną, choć kontakt był utrudniony. Niedługo później zabrała ją karetka, która czekała przy asfaltowej drodze.

Policja nie przekazała informacji na temat aktualnego stanu 86-latki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane