wtv.pl > TV > Kraśko zadrwił w "Faktach" TVN z Sasina. Minister buduje w Tomaszowie Lubelskim łuk triumfalny
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:11

Kraśko zadrwił w "Faktach" TVN z Sasina. Minister buduje w Tomaszowie Lubelskim łuk triumfalny

Jacek Sasin wyśmiany w "Faktach" TVN
Facebook.com/jacek.sasin.1; "Fakty TVN" wydanie z 26.06.2021

W niedzielnych "Faktach" TVN Piotr Kraśko zadrwił z planów Jacka Sasina. Prowadzący wydanie podzielił się z widzami osobistym komentarzem. Minister aktywów państwowych wcześniej chwalił się budową łuku triumfalnego w Tomaszowie Lubelskim. Budowla kosztuje ćwierć miliona złotych i poglądy na jej temat są mocno podzielone nawet w samym Tomaszowie.

- Miałem zaszczyt podpisać akt erekcyjny budowy Łuku Triumfalnego - przekazywał 20 marca Jacek Sasin w mediach społecznościowych. - Postument stanie przed Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim - dodawał minister.

W niedzielnym wydaniu "Faktów" TVN Piotr Kraśko w niekorzystny dla ministra sposób skomentował jego szumne plany. Maciej Mazur rozmawiał z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego, którzy również nie podzielają optymizmu Jacka Sasina.

Zgryźliwa uwaga Piotra Kraśki pod adresem Jacka Sasina w "Faktach" TVN

Materiał na temat budowy łuku triumfalnego w Tomaszowie Lubelskim był jednym z pierwszych, jakie zobaczyli 26 września widzowie "Faktów" TVN.

Prowadzący wydanie Piotr Kraśko zapowiedział materiał w sposób, który niejako wyśmiał plany ministra aktywów państwowych. - Rzym ma łuk triumfalny Konstantyna Wielkiego. Stoi tam dumnie 1700 lat. Łuk triumfalny budowano na polecenie Napoleona - wyliczał dziennikarz.

- Tomaszów Lubelski będzie miał łuk triumfalny znany jako łuk ministra Sasina. I… brak mi słów, by opisać wielkość tej wizji - stwierdził Piotr Kraśko w programie na żywo.

Nie wszyscy mieszkańcy zachwyceni pomysłem ministra

Materiał przygotowany przez Macieja Mazura pokazał, że chociaż wicestarosta powiatu tomaszewskiego, Jarosław Korzeń, jest zachwycony i dumny z budowanego łuku triumfalnego, to już mieszkańcy miasta nie podzielają jego optymizmu.

- Nie podoba mi się. Pieniądze można wydać o wiele rozsądniej - powiedziała przed kamerą kobieta z Tomaszowa Lubelskiego.

Okazuje się, że pomysł Jacka Sasina zelektryzował lokalną społeczność tak bardzo, że ci zawiązali komitet protestacyjny oraz zaczęli zbierać podpisy pod petycją zatrzymującą budowę.

- Wydawało nam się czymś niemożliwym, że komuś przychodzi do głowy, postawić w centralnym punkcie tego kompleksu łuk nie wiadomo przez kogo zaprojektowany, z nikim niekonsultowany - stwierdził w rozmowie z "Faktami" TVN Jacek Krzaczkowski, współautor petycji przeciwko budowie łuku triumfalnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Jarosław Korzeń broni pomysłu ministra Sasina

Łuk triumfalny Jacka Sasina ma stanąć przed jednym z liceów. Mieszkańcy miasta zwracają uwagę na jego charakterystyczny styl i fakt, że budowla wpłynie na kwestie estetyczne, między innymi zasłoni zabytkową szkołę.

- Jak może instalacja wielkości drzewa coś zasłaniać? - zapytał oburzony tą tezą wicestarosta.

Łuk upamiętniający 100-lecie Bitwy Warszawskiej oraz setną rocznicę pobytu marszałka Józefa Piłsudskiego w mieście ma mieć około 6 metrów wysokości.

Pod petycją przeciwko jego budowie podpisało się 540 osób. Oficjalnie uroczyste odsłonięcie łuku ma odbyć się 11 listopada.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: "Fakty" TVN, wtv.pl Zdjęcie główne: Facebook.com/jacek.sasin.1; "Fakty TVN" wydanie z 26.06.2021