wtv.pl
Żona Tomasza M. odpowiedzialnego za śmierć 11-letniego Sebastianka zabrała głos

materiały policyjne

Bestialsko zabił 11-letniego Sebastianka. Teraz jego była żona przedstawia tragiczne wydarzenia sprzed lat

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • Do redakcji „Faktu” dotarł list napisany przez byłą żonę Tomasza M.

  • Komentuje ona informacje na temat zdarzenia sprzed lat, gdy zabójca 11-letniego Sebastianka z Katowic uprowadził dziecko i w swoim salonie optycznym robił mu nagie zdjęcia

  • Kobieta przekonuje, że nie miała wiedzy na temat tego zdarzenia. Jedyne informacje docierać miały do niej od męża

  • Tomasz M. miał przekonywać, że zatrzymanie przez policję w 2008 roku związane jest z posiadaniem przez niego nielegalnego oprogramowania

  • „Fakt” zwraca jednak uwagę, że kobieta była świadkiem w tej sprawie i zeznawała przed sądem

Kobieta, która w przeszłości związana była z zabójcą 11-letniego Sebastianka z Katowic, zabrała publicznie głos. Zdecydowała się na odpowiedź na materiał „Faktu”, który wcześniej rozmawiał z bratem Tomasza M. Opowiedziała swoją wersję historii sprzed lat, gdy optyk z Sosnowca został skazany za uprowadzenie dziecka i robienie mu nagich zdjęć w swoim salonie.

Nieustannie śmierć 11-letniego Sebastianka z Katowic budzi w Polsce duże emocje. Zginęło niewinne dziecko, ale wstrząsające wyznanie Tomasza M. potwierdziło, że w planach miał inny typ ofiary (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Chociaż to dziewczynka, a nie 11-letni Sebastianek miał być ofiarą, to okoliczności jego śmierci oraz osoba mordercy, optyka z Sosnowca nieustannie jest obiektem rozmów.

Niedawno głos w sprawie zabrał brat zabójcy zatrzymanego przez śląską policję. Teraz do redakcji „Faktu” napisać postanowiła była żona mężczyzny. Sprawa zmusiła ją do zabrania głosu na temat zdarzenia sprzed lat. Również tam ofiarą Tomasza M. było dziecko i wiele osób zastanawiało się, dlaczego partnerka natychmiast od niego nie odeszła.

Była żona zabójcy 11-letniego Sebastianka szczerze o jego przestępstwie sprzed lat

Daniel M., brat zabójcy 11-letniego Sebastianka z Katowic, w rozmowie z „Faktem” wprost stwierdził, że nie ma zielonego pojęcia, dlaczego jego ówczesna partnerka nie zdecydowała się na odejście od Tomasza M.

Andrzej Duda

Andrzej Duda podpisał ustawę dot. ratyfikacji Funduszu Odbudowy

CZYTAJ DALEJ

Właśnie ta rozmowa przeważyła o potrzebie skomentowania tej sprawy przez kobietę, która w 2008 roku związana była z optykiem z Sosnowca. Chciała ona opowiedzieć swoją wersję zdarzeń.

Okazuje się, że mężczyzna odpowiedzialny za koszmar 11-letniego Sebastianka ukrywał prawdę na temat swoich czynów. Brat dowiedział się o uprowadzeniu dziecka i robieniu mu nagich zdjęć w salonie optycznym „z plotek chodzących po mieście”. Brat mu miał powiedzieć tylko, że „nawywijał i dostał zawiasy”.

Była żona Tomasza M. w liście do „Faktu” napisała, że nie miała pojęcia w związku z czym, jej partner został aresztowany przez służby. — [...] nie wiedziałam, co tak na prawdę zaszło w tamtym dniu. Owszem, do mojego domu przyszła policja, Tomasz zakuty był w kajdanki. Ja miałam 20 lat i dwójkę malutkich dzieci — napisała w liście do redakcji kobieta.

Dodała jednocześnie, że chociaż pytała policję o powody zatrzymania oraz przeszukania ich wspólnego mieszkania, nie otrzymała żadnych informacji. Zaprzeczyła również, że docierały do niej jakiekolwiek plotki na temat przewinienia Tomasza M.

Nie tylko 11-letni Sebastianek był jego ofiarą

Chociaż w sprawie z 2008 roku dziecko uprowadzone przez optyka z Sosnowca nie zginęło, to nie ulega wątpliwości, że zdarzenie zostawić musiało na jego psychice duże ślady.

Kobieta pisząca do „Faktu” i wyjaśniająca swoją wersję wydarzeń sprzed lat stwierdziła, że jej ówczesny partner zastrzegł, by nie udzielano na jego temat nikomu żadnych informacji.

W rozmowie ze swoją żoną miał powiedzieć jej, że zatrzymanie to pokłosie posiadanego przez niego nielegalnego oprogramowania. O krzywdzie dziecka miała nie mieć pojęcia. — [...] skoro został wypuszczony, to nic „złego” nie mogło się przecież wydarzyć — kontynuowała w liście była partnerka zabójcy 11-letniego Sebastianka. Dodała również, że prawdę na temat tych wydarzeń poznała dopiero teraz.

„Fakt” zwraca jednak uwagę na pewne nieścisłości. Związane jest to z tym, iż kobieta była świadkiem w tej sprawie zeznającym przed sądem.

Jaka jest prawda?

Po dotarciu do „Faktu” listu, dziennikarze pracujący nad sprawą postanowili przyjrzeć się dokładniej dokumentom sprawy Tomasza M., który obecnie odpowiada za zabójstwo 11-letniego Sebastianka z Katowic.

Dziennikarze zwracają uwagę, że chociaż kobieta i optyk z Sosnowca wzięli ślub 7 czerwca 2008 roku, a porwanie dziecka miało miejsce 24 marca 2008 roku, to para mieszkała ze sobą. Mieli nawet 3-letnie ówcześnie dziecko.

W tej sprawie kobieta tłumacząca się niewiedzą na temat tego dramatycznego zdarzenia w sądzie pełniła rolę... świadka w sprawie. Chociaż w liście zastrzega, że wydarzenie nie było jej znane, a wiedzę na temat tego, co miało zajść w salonie optycznym w Sosnowcu, posiadała tylko od męża, to czy możliwe jest, by sąd nie poinformował świadka, w jakiej sprawie składa zeznania i za co odpowiada oskarżony Tomasz M.?

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Fakt / slaska.policja.gov.pl

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >