wtv.pl
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o dodatkowym dniu wolnym dla osób, które zdecydują się na szczepienie przeciwko COVID-19

(zdjęcie wykadrowane) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Będzie dodatkowy dzień wolny dla osób, którzy idą na szczepienie? Kosiniak-Kamysz przedstawia pomysł

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Specjalny apel do gabinetu Mateusza Morawieckiego wystosował Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL chce, by politycy zajęli się regulacją przyznawania dodatkowego dnia wolnego od pracy w związku z chęcią skorzystania ze szczepienia przeciwko COVID-19. Obec

  • Tematem szczepienia osób aktywnych zawodowo zajął się PSL

  • Lider partii Władysław Kosiniak-Kamysz wskazał, że konieczne jest uregulowanie przepisów w związku ze szczepieniami przeciwko koronawirusowi

  • Polityk chce, by rządzący dodali pracownikom dodatkowy dzień wolny z racji na termin przyjęcia szczepionki

W stronę rządzących skierowany został apel ze strony lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Chce on, by państwo zagwarantowało niektórym pracownikom dodatkowy dzień wolnego.

W czasie uargumentowania swojego stanowiska Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, iż ma nadzieję, że rząd PiS przychylnym okiem spojrzy na potrzebę instytucjonalnego podejścia do tej sprawy. Kto może mieć nadzieję, że zyska kolejny dzień wolny od pracy w roku kalendarzowym?

O dodatkowy dzień wolny od pracy wnioskuje Władysław Kosiniak-Kamysz

Przewodzący Polskiemu Stronnictwu Ludowemu Władysław Kosiniak-Kamysz wskazuje, że jego słowa i apel do rządzących to efekt realnej potrzeby nie tylko pracowników chcących korzystać ze szczepień przeciwko COVID-19.

Zdaniem polityka ubiegającego się w przeszłości o fotel prezydenta również w interesie pracodawców jest dzień wolny od pracy dla wszystkich chcących udać się na szczepienie. Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza pomysł ten ma ich poparcie, gdyż uważać mają, że „im szybciej się zaszczepimy, tym szybciej będziemy mogli wrócić do pełnych obrotów dla gospodarki”.

Dlaczego tylko niektórzy z pracowników mogliby otrzymać odgórnie wolny dzień? Związane jest to bezpośrednio z wyrażaniem chęci zaszczepienia się. Obecnie szczepionka przeciwko koronawirusowi nie jest obowiązkowa, a nowe regulacje miałyby przysługiwać na czas samego procesu jej przyjmowania.

Obecny system szczepień wymusza na pracownikach branie urlopu

W czasie wyjaśniania, dlaczego rządzący powinni systemowo uregulować ten fakt, Władysław Kosiniak-Kamysz wskazywał, że obecnie przydzielane godziny szczepienia często wyznaczane są w samym środku dnia. Niemal wszyscy chętni natomiast otrzymują terminy swojego szczepienia w godzinach wykonywania obowiązków zawodowych. Dodatkowo nie jest rzadkością, iż szczepienie odbywa się poza miejscem stałego zamieszkania.

Obecnie najbardziej popularnym sposobem poradzenia sobie z tym problem jest wykorzystywanie przez pracowników swoich dni urlopowych. Władysław Kosiniak-Kamysz wskazuje, iż władza powinna umożliwić im swobodne korzystanie ze szczepionki. Lider PSL stoi na stanowisku, iż popiera on postulaty związkowców wstawiających się za pracownikami narzekającymi na taki stan rzeczy.

Czy rząd wysłucha Władysława Kosiniaka-Kamysza?

- [...] ustawy, które mówią o obowiązkowych szczepieniach, po prostu tutaj nie działają - podkreślał Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaapelował, by politycy przygotowali regulacje w tej materii, tak by pracownicy mogli swobodnie korzystać ze szczepień.

Wskazał dodatkowo, iż liczy, iż politycy PiS sami zdecydują się na pisanie ustawy na ten temat, gdyż to politycy tej partii mają najlepsze zaplecze do tego typu przedsięwzięć. Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił jednak, iż PSL będzie działał nawet przy braku ruchu ze strony Zjednoczonej Prawicy.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Źródło: Interia

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >