wtv.pl > Polityka > Awantura w Sejmie. Wznoszono okrzyki, skandowano hasła. Poseł wykluczony z obrad
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:56

Awantura w Sejmie. Wznoszono okrzyki, skandowano hasła. Poseł wykluczony z obrad

Sejm
SejmTV

Sejm. Wielka awantura już na samym początku obrad. Wyłączono posłance mikrofon, wybuczano ministra edukacji. Poseł Braun wykluczony z obrad.

Po godzinie 10:00 ruszyło 35. posiedzenie Sejmu. Na samym początku na mównicę weszła Kamila Gasiuk-Pihowicz, by złożyć wniosek formalny. Poszło o słynną wypowiedź marszałek Witek podczas wiecu Prawa i Sprawiedliwości.

Sejm. Awantura na samym początku obrad

- Składam wniosek o odroczenie obrad Sejmu. Pani marszałek Witek kilka dni temu stwierdziła, że "tu jest Polska, a nie Unia". Wstyd i zażenowanie - zaczęła posłanka Koalicji Obywatelskiej.

- Takie słowa pasują do przewodniczącego rosyjskiej Dumy, a nie do marszałek polskiego Sejmu - dodawała. W tle było słychać budzenie i okrzyki ze strony parlamentarzystów obozu rządzącego.

- Na Kremlu już pewnie dla pani szlifują medale! - dodawał. Gasiuk-Pihowicz nagle wyłączono mikrofon.

- Pani poseł, dziękuję, ale chciałabym zwrócić uwagę. Właśnie w takiej formule odbywało się moje spotkanie. Po co te nerwy? Możemy uciszyć emocje? - odpowiadała Elżbieta Witek.

Z ław wznoszono okrzyki "hańba". Chwilę później na mównicę wszedł Przemysław Czarnek. Minister postanowił oprotestować wniosek przedmówczyni.

- Składam wniosek formalny, żeby od tego momentu zbierać na piśmie wnioski formalne do wcześniejszej weryfikacji. Sejm nie jest miejscem na pajacowanie - grzmiał.

Polityk został wybuczany przez posłów opozycji.

Równolegle z obrad został wykluczony Grzegorz Braun. Konserwatysta chciał złożyć wniosek formalny, jednak odmówił nałożenia maseczki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: SejmTV