wtv.pl
Awantura na konferencji Krzysztofa Rutkowskiego

youtube.com/Maja Rutkowski

Awantura na konferencji Krzysztofa Rutkowskiego ws. Iwony Wieczorek

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Podczas konferencji dotyczącej poszukiwań Iwony Wieczorek, zorganizowanej przez Krzysztofa Rutkowskiego, doszło do awantury. Były detektyw starł się słownie z dziennikarzem śledczym, który od lat zajmuje się sprawą.

Krzysztof Rutkowski nakazał wyprowadzić dziennikarza z sali.

Konferencja Krzysztofa Rutkowskiego

Do zamieszania doszło w hotelu Scandic w Gdańsku, w którym zorganizowana została przez Krzysztofa Rutkowskiego i jego żonę konferencja dotycząca zaginionej w 2010 r. Iwony Wieczorek.

Przypomnijmy, w ubiegłą środę, w pobliżu plaży, na której ostatni raz widziana była 19-latka, ekipa byłego detektywa przeprowadziła poszukiwania, w wyniku których udało się odnaleźć foliową torebkę z ubraniami oraz dwa noże.

Krzysztof Lato

Nie żyje dziennikarz Krzysztof Lato. Żegna go redakcja TVP

CZYTAJ DALEJ

Miejsce, w którym odnaleziono wymienione przedmioty, wskazać miał informator Krzysztofa Rutkowskiego, były więzień. Ich autentyczność w wątpliwość poddawał dziennikarz śledczy Janusz Szostak, który sugerował, że mogły zostać one podłożone wcześniej przez ekipę byłego detektywa.

Zorganizowana w gdańskim hotelu konferencja poświęcona zostać miała obecnemu stanowi poszukiwań Iwony Wieczorek. Oprócz Krzysztofa Rutkowskiego i jego żony, obecni byli również adwokat, wspomniany informator oraz za pośrednictwem wideo matka zaginionej.

Awantura z udziałem Janusza Szostaka

Wśród nielicznej publiczności zgromadzonej w sali konferencyjnej gdańskiego hotelu obecny był dziennikarz śledczy Janusz Szostak, który od lat zajmuje się badaniem sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek.

Mężczyzna twierdzi, że 19-latka miała zostać zamordowana, a okoliczności jej śmierci mają zostać ujawnione w jego najnowszej książce. W pewnym momencie konferencji, matka zaginionej zarzuciła Szostakowi żerowanie na temacie jej córki; zasugerowała również, że mężczyzna miał zarzucać jej udział w ukryciu ciała Iwony Wieczorek.

- Pani kłamie - zaprotestował Szostak. - Pani jest w strasznej panice, pan też, panie Krzysiu. Ale to się kończy. Gra dobiega końca - dodał.

Wzburzenie dziennikarza stało się dla Krzysztofa Rutkowskiego pretekstem do wyrzucenia "niewygodnego" gościa ze swojej konferencji.

- My panu dziękujemy w tym momencie, bo to nie jest pana konferencja i proszę opuścić tę salę. Panowie, wyprowadzić tego gościa. Wszystko na ten temat - zawyrokował.

W tym momencie zamaskowane osoby w strojach moro podeszły do dziennikarza i usunęły go z sali, w której odbywała się konferencja. Dziennikarz zdążył zostawić jeszcze dziecięce zabawki - wiaderko i grabki, które jego zdaniem, posłużyć mają Krzysztofowi Rutkowskiemu do kolejnych poszukiwań na plaży.

Iwona Wieczorek zaginęła w 2010 r. podczas powrotu ze spotkania z przyjaciółmi. Ostatni raz jej obecność została zarejestrowana przez kamery w okolicach plaży nr 63 w Gdańsku Jelitkowie. Od domu dzieliło ją już ok. 20 minut drogi.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radiozet.pl, Youtube.com/Maja Rutkowski

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >