wtv.pl
Niebezpieczny produkt w Obi

East News/Marek Bazak

Niebezpieczne ozdoby zagrażające dzieciom. Obi natychmiast wycofuje dwa produkty

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jeśli robiliście w ostatnim czasie zakupy w Obi, warto zapoznać się z wydanym przez sieć handlową komunikatem. Sklepy w całej Polsce zdecydowały się wycofać jeden z produktów, ma być on wyjątkowo niebezpieczny dla dzieci.

Obi przyznaje się do błędu i umożliwia zwrot produktu bez paragonu.

Niebezpieczna ozdoba w Obi

Informacje udostępnione na oficjalnej stronie popularnej sieci handlowej z pewnością wstrząsnęły rodzicami, którzy w ostatnim czasie zdecydowali się tam na zakupy. Wszystko w trosce o ich pociechy.

Wygląda bowiem na to, że na którymś z etapów kontroli produktów, które odnajdujemy na półkach sklepów w całej Polsce, doszło do zaniedbania. Do sprzedaży wprowadzony został bowiem niebezpieczny element zdobniczy, na pozór wyglądający całkiem niewinnie.

Krzysztof Lato

Nie żyje dziennikarz Krzysztof Lato. Żegna go redakcja TVP

CZYTAJ DALEJ

Chodzi o ozdobę mającą na celu podtrzymanie znajdującego się na stole obrusu. Tego typu dekoracje są w ostatnim czasie niezwykle popularne. W naszych domach coraz częściej pojawiają się uchwyty, dzięki którym mamy pewność, że okrycie stołu nie zsunie się i nie pozagina.

To właśnie jeden z tego typu produktów okazał się być wyjątkowo niebezpieczny dla naszych pociech. Sieć handlowa Obi na swojej oficjalnej stronie wyjaśnia przyczyny takiego stanu rzeczy.

Sieć handlowa przyjmuje zwroty

Co jest przyczyną wycofania produktu ze sklepów Obi w całej Polsce? Okazuje się, że nie spełnia on odpowiednich standardów. Po pierwsze, ozdoby są zbyt małe. Po drugie, nie posiadają odpowiednich ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa.

I wreszcie po trzecie, być może najważniejsze - bardzo przypominają owoce. Może zatem dojść do fatalnej pomyłki, wskutek czego nasze pociechy zdecydują się ugryźć lub zjeść tego rodzaju ozdobę. Tragedia czeka tuż za rogiem.- Przedmiotowe ozdoby przytrzymujące obrus swoim wyglądem, kolorem, kształtem i rozmiarem mogą być szczególnie atrakcyjne dla małych dzieci - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie sieci handlowej. - Ozdoby te mogą kojarzyć się dzieciom z prawdziwymi owocami, przez co mogą wskazywać na inne niż faktyczne przeznaczenie i mogą wywoływać przeświadczenie, że są to produkty spożywcze.

Niebezpieczne produkty zostały opatrzone następującymi numerami: nr art. dostawcy: F2640010; EAN 4007386127822, nr OBI 661382 oraz nr art. dostawcy: F2640009; EAN 4007386127815, nr OBI 661381.

Obi poinformowało, że ozdoby można zwrócić w ich dowolnym sklepie na terenie całej Polski, otrzymamy wówczas równowartość zakupionego przez nas produktu. Co ważne, niewymagany jest paragon.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Money.pl, Twitter.com, Obi.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >