wtv.pl
Andrzej Krzywy z De Mono musiał zupełnie się przebranżowić

Jakub Kaminski/East News

Artysta z De Mono musiał zmienić branże. Aż trudno uwierzyć, gdzie dorabia

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Szczere wyznanie Andrzeja Krzywego z De Mono obiegło Polskę. Okazuje się, że artysta, który jeszcze do niedawna miał kalendarz wypchany po brzegi koncertami, dziś by utrzymać rodzinę, musi zajmować się budowlanką. Wokalista zdecydował się na szczere wyznanie i wskazał, że po roku braku możliwości pracy w rozrywce musiał poszukać innego zajęcia. — Nie jestem jakąś „obsraną gwiazdą”, która będzie płakać, że ma źle — powiedział Andrzej Krzywy.

Pandemia koronawirusa dała się mocno we znaki również weteranom polskiej sceny muzycznej, m.in. zespołowi De Mono. Wokalista Andrzej Krzywy wyjawił, że nie wszyscy artyści narzekają na swoją obecną sytuację, oczekując jej poprawy.

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że nie tylko De Mono nie może doczekać się powrotu do koncertowania, jednak obecnie nie jest to możliwe. Andrzej Krzywy postanowił udowodnić, że gdy są chęci to i praca się znajdzie?

Andrzej Krzywy z De Mono pracuje obecnie fizycznie na budowach

Wyznanie wokalisty De Mono może być przytykiem w stronę innych osób z rodzimej branży rozrywkowej. Kiedy zniknęła możliwość systematycznego występowania przed publicznością, niektórzy artyści zaczęli publikować apele o pomoc i informacje o tym, że znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

Szybko jednak ich słowa wywołały oburzenie. Wiele osób zarzucało im, że przy wysokich zarobkach byli w stanie odłożyć nieco oszczędności na czarną godzinę.

konferencja nik

Prezentacja raportu NIK dotyczącego wyborów kopertowych

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Krzywy z De Mono również nie ukrywa, iż jego sytuacja finansowa nie wygląda równie dobrze, jak kiedyś. W tym przypadku jednak muzyk zdecydował się działać.

W czasie wizyty w Radiu Zet zdradził, iż pomaga przy budowach. — Pomagam mojemu szwagrowi, który jest cieślą i konstruuję drewniane budowle. Pracuję fizycznie na budowie — powiedział na antenie Andrzej Krzywy.

Do przebranżowienia zmusiła go sytuacja

Dokładanie się do domowego budżetu w okresie pandemii stało się trudniejsze. W swojej rozmowie artysta wskazał, że zdecydował się na przebranżowienie właśnie z racji konieczności utrzymania rodziny.

Dodatkowo podzielił się stwierdzeniem, które może zostać odebrane, jako dość mocny przytyk w stronę niektórych kolegów i koleżanek z branży. Wokalista De Mono podkreślił bowiem, że nie należy on do grona „obsranych gwiazd”, które jedynie płaczą i mówią o tym, jak jest im źle.

Zdecydował się jednak również na utarcie nosa wszystkim krytykom branży rozrywkowej. O ile negatywie odnosi się do osób czekających na pomoc, to wydaje się nie mieć też najlepszego zdania o osobach wskazujących, że artyści przez lata powinni nazbierać na swoich kontach spore kwoty.

Wszystko się kiedyś kończy, pieniądze również

W rozmowie na antenie Radia Zet Andrzej Krzywy z De Mono wskazał, że wszystkie osoby krytykujące artystów i mówiące o ich rozrzutności zapominają o jednej, istotnej rzeczy. — Każde oszczędności kiedyś się kończą, a mija rok, odkąd nie możemy normalnie występować i zarabiać — mówił muzyk.

Praca na budowie u szwagra to jedynie sposób na to, by co miesiąc na koncie pojawiały się jakiekolwiek pieniądze. Utrzymanie rodziny kosztuje, codzienne życie również, więc mało kogo stać na to, by przez ponad rok nie zarabiać i nadal nie martwić się o stan rodzinnych finansów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radio Zet / Pudelek

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >